سال تحصیلی جدید در دانشگاهها آغاز می شود

جام جم آنلاین: سال تحصیلی ۹۲- دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در برخی دانشگاهها از صبح فردا آغاز خواهد شد و اکثر دانشگاهها نیز طبق تقویم آموزشی خود، سال تحصیلی را از شنبه هفته آینده آغاز می کنند.

حسین نادری منش معاون آموزشی وزارت علوم پیش از این اعلام کرده بود که کلاسهای درس در برخی دانشگاههای کشور از صبح فردا شنبه ۱۸ شهریورماه میزبان دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می شوند.

طبق تقویم آموزشی اعلام شده از سوی برخی دانشگاههای کشور، دانشگاههایی از جمله صنعتی امیرکبیر، شهرکرد، رازی کرمانشاه و یاسوج سال تحصیلی را از فردا آغاز می کنند و اکثر دانشگاهها شنبه هفته آینده یعنی ۲۵ شهریورماه را به عنوان روز نخست سال تحصیلی اعلام کرده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تقویم آموزشی دانشگاهها در سال تحصیلی جدید پیش از این تاکید کرده بود که دانشگاهها می توانند در فاصله زمانی دو هفته پایانی شهریور تا اول مهر، سال تحصیلی خود را شروع کنند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی، نتایج کنکورهای برگزار شده سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حال اعلام است و طی تقویم آموزشی اعلام شده از این دو نهاد، پذیرفته شدگان باید در روزهای تعیین شده نسبت به ثبت نام در مراکز قبولی اقدام کنند.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ