سامانه تور مجازی طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی کلید خورد

۲۶خردادماه،

مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی با بیان اینکه ۲۰۰ نقطه برخوردار از پتانسیل های اکولو‌‌‌ژیکی در محدوده دنا شناسایی شده،از آغاز مرحله اجرایی ساخت نرم افزار تور مجازی طرح زاگرس مرکزی خبر داد.

 
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، شیرین ابوالقاسمی با بیان اینکه توسعه ظرفیتها و افزایش آگاهی عمومی یکی از اهداف طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی است، گفت: سامانه بازدید مجازی از محدوده پایلوت طرح در استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد به همت دبیرخانه طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی کلید خورد.
مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی با اشاره به اینکه در مدت ۱۲ روز از ۲۰۰ نقطه برخوردار از پتانسیل های اکولو‌‌‌ژیکی و تنوع زیستی و مناظر بی بدیل در محدوده های پایلوت دنا- ونک در استان اصفهان، بلداجی- ناغان در استان چهارمحال و بختیاری، کر- کامفیروز در استان فارس و دنای غربی در استان کهگیلویه و بویراحمد تصویربرداری شد، گفت: بزودی نرم افزار مذکور در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
به گفته شیرین ابوالقاسمی سامانه بازدید مجازی ، این قابلیت را برای کاربران فراهم می اّورد که بدون حضور فیزیکی و از طریق شبکه جهانی اینترنت و یا رایانه شخصی خود، از امکانات و خدمات نقطه مورد نظر به صورت کاملاً سه بعدی و باتمام جزییات، همراه با محیطی زنده و گرافیکی زیبا، بازدید نماید.
وی ادامه داد: این سامانه  می تواند جهت آشنایی مخاطب با مکان قبل از حضور کمک شایانی کند.
مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی خاطر نشان کرد: با استفاده از این نرم افزار گردش مجازی، به طور طبیعی کاربر خود را در مکان مورد نظر احساس کرده و جزئیات را به طور کاملاً محسوس درک خواهد کرد. او می تواند در مکان واقعی قدم بزند ، حرکت کند ، تصاویر و فیلم ملاحظه کند و موزیک یا صدای طبیعت را بشنود.
به گفته وی راه اندازی این سامانه علاوه بر ارتقاء شناخت و سطح آگاهی از پتانسیل های تنوع زیستی در محدوده طرح بین المللی زاگرس مرکزی، در برنامه ریزی برای حفاظت از منطقه یاریگر متولیان امر خواهد بود./ل


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *