سامانه کارت های هوشمند بازرگانی رونمایی شد

۰۱م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

امروز با حضور مسئولان دولتی و فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، سامانه کارت های هوشمند بازرگانی رونمایی شد.
 
به گزارش موج، کیومرث فتح‌ اله کرمانشاهی معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران، در مراسم رونمایی از کارتهای هوشمند بازرگانی گفت: اعتقاد ما در سازمان توسعه تجارت ایران این است که باید در سال حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، تولید در خدمت صادرات باشد؛ این در شرایطی است که در ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری، حجم تجارت خارجی کشور به ۷۸ میلیارد دلار رسیده است.
وی افزود: از این حجم تجارت خارجی، ۴۴ میلیارد دلار واردات و ۳۴ میلیارد دلار صادرات بوده است؛ ضمن اینکه بخش عمده‌ای از صادرات کشور را صادرات غیرنفتی تشکیل می‌دهد که ۳۰ درصد رشد را در مقایسه با سال قبل تجربه می‌کند.
کرمانشاهی تصریح کرد: به دست آوردن بازارهای صادراتی کاری بسیار مشکل است و از دست دادن آن نیز زیانی جبران ناپذیر است.
وی اظهار داشت: رتبه‌بندی فعالان اقتصادی از جمله مزایای کارت هوشمند است؛ این در شرایطی است که هم اکنون ایران ۳ هزار قلم کالای صادراتی و ۸ هزار صادرکننده دارد که البته ۱۰۰۰ صادرکننده بیشترین فعالیت را به خود اختصاص می‌دهند.
کرمانشاهی معتقد است که تخصصی کردن کارتهای بازرگانی می تواند تجارت را تسهیل کرده و قاچاق را کاهش دهد؛ چراکه اشخاص حقیقی در کارتهای هوشمند بازرگانی از شماره کارت ملی و اشخاص حقوقی از شناسه ملی استفاده می‌کنند.
به گفته وی، هم اکنون ۳۶ هزار کارت بازرگانی در کشور وجود دارد که با هوشمندسازی آنها می‌توان امیدوار بود که فرآیند تجارت بیش از قبل تسهیل شود. ضمن اینکه صحت سنجی در شناسایی فعالان اقتصادی را فراهم می‌سازد.

ایستنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ