سامانه #۷۰۸* پارسیان بالاخره راه‌اندازی شد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

بانک پارسیان اعلام کرد در راستای گسترش بانکداری الکترونیک و به منظور ارائه خدمات سریع، آسان و کم هزینه برای مشتریان،‌ اقدام به راه اندازی کد USSD (خدمات مکمل بدون ساختار داده ها) به شماره #۷۰۸* بر روی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل کرد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سرویس #۷۰۸* بانک پارسیان یک سرویس سریع، رایگان، امن و قابل استفاده برای تمامی اشخاص جامعه است. با استفاده از این سامانه امکان استفاده از خدمات بانکی برروی تلفن همراه فراهم می باشد. مشتریان بانک و دارندگان تمامی کارت های عضو شتاب می توانند با استفاده از کد ستاره ۷۰۸ مربع بر روی تلفن همراه خود، خدماتی از قبیل دریافت موجودی، پرداخت قبوض، خرید شارژ و به زودی انتقال وجه، سه گردش آخر حساب و … را دریافت کنند.
 
شایان توجه است؛ مراحل یادشده در کمتر از ۱ دقیقه قابل انجام است و با این روش دارندگان همه کارت های بانکی عضو شتاب می توانند از هر مکان و در هر زمان بدون استفاده از ابزارهای فعلی و یا مراجعه به شعب بانک، علاوه بر خرید شارژ نسبت به انجام امور بانکی خود نیز اقدام کنند.
 
برای مثال؛ روش خرید شارژ تلفن همراه از سامانه #۷۰۸* اینگونه است که مشتریان می توانند #۷۰۸* را شماره گیری کرده و با انتخاب گزینه ۲ (خرید شارژ مستقیم تلفن همراه) و انتخاب سیم کارت مورد نظر جهت شارژ و مشخص کردن نوع شارژ (معمولی و شگفت انگیز) مبلغ درخواستی برای شارژ را انتخاب و سپس با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم کارت، تلفن همراه خود را شارژ کنند و درپایان نتیجه تراکنش و پیام کوتاه تایید تراکنش را به همراه اعلام موجودی جدید شارژ ملاحظه کنند.
 
سامانه USSD نوعی امکان تبادل اطلاعات بر بسترهای ارتباطی اپراتورهای تلفن همراه است که امکان انجام تراکنش های مالی و انجام انواع پرداخت های الکترونیکی و همچنین تبادل اطلاعات فیمابین دارنده تلفن همراه و مدیریت سامانه USSD را فراهم می سازد.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ