سامان گرفتن وزارت ارتباطات بر فنی نبودن نامی ارجح است

۰۹م اسفند ،

 فاوانیوز: رئیس کمیته ICT مجلس گفت: به سبب نداشتن سابقه تخصصی ICT مخالفت‌هایی با وزارت نامی وجود دارد اما سامان گرفتن وزارت ارتباطات بر فنی نبودن وی ارجح است.
 
رمضان علی سبحانی فرد در گفت‌وگو با FarsNews با اشاره به جلسه امروز برای رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی ارتباطات اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مدتی است که با سرپرست و بدون وزیر اداره می‌شود و باید متولی داشته باشد که توانایی مدیریت متمرکز را داشته باشد.
 
رئیس کمیته ICT مجلس اظهار داشت: از این رو رویکرد کلی مجلس بر این است که آقای نامی رای اعتماد بگیرد.
 
وی ادامه داد: البته به سبب این واقعیت که آقای نامی سابقه فنی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ندارد مخالفت‌هایی نیز در خصوص سوابق تخصصی وی وجود دارد و بعضی نمایندگان به این موضوع ایراد وارد کرده‌اند.
 
سبحانی فرد افزود: اما در صورت عدم اخذ رای اعتماد توسط نامی، باید بار دیگر باید و در بحبوبحه درگیری‌های پایان دولت برای وزارت ارتباطات سرپرست تعیین شود که این روند، روال امور را در این وزارتخانه کند می‌کند.
 
رئیس کمیته ICT اظهار داشت: در مجموع در این اوضاع سامان گرفتن وزارت ارتباطات بر فنی نبودن آقای نامی ارجح است.
 
وی همچنین یادآور شد: نامی در جریان جلسات روزهای قبل خود با مجلسی‌ها پیش از جلسه رای اعتماد، در خصوص موسسه تحقیقات ICT نیز گفته: این موسسه که از مجموعه وزارتخانه خارج شده باید به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بازگردد.

منبع: ایستنا

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.