سامر العیساوی، اسرائیل را به بن‌بست رسانده است

۱فروردین ۱۳،

آخرین گزارش از وضعیت مبارز فلسطینی در اعتصاب غذا؛

سامر العیساوی علی‌رغم وضعیت جسمانی وخیم و احتمال بالای فوت ناشی از کاهش قند خون و افت ضربان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز،  مرکز اطلاع رسانی فلسطین اعلام کرد: منابع پزشکی آخرین وضعیت سلامت سامر العیساوی، مبارز فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی را که بیش از ۲۴۷ روز را در اعتصاب غذا سپری کرده است، وخیم و بسیار خطرناک اعلام کرده‌اند.

جمعیت زندانیان فلسطینی دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به اخطارهای منابع پزشکی بیمارستان کاپلان اسرائیل از سلامت العیساوی، وضعیت وی بحرانی است و هر آن امکان دارد وی جانش را از دست بدهد.

در این بیانیه آمده است ضربان قلب این مبارز فلسطینی به ۲۸ بار در دقیقه رسیده و میزان قند خون وی به ۶۵ کاهش یافته است. العیساوی همچنین به‌شدت دچار مشکلات تنفسی شده و به امراض مختلف مبتلا گشته است.

این در حالی است که پزشکان بارها نسبت به فوت ناگهانی العیساوی اخطار داده و خواستار پایان یافتن اعتصاب غذای وی شده‌اند.

سامر العیساوی که از جمله اسرای مبادله‌شده با گیلعاد شالیت، سرباز اسرائیلی است از ۲۴۷ روز پیش در اعتراض به دستگیری مجدد و بازداشت بدون محاکمه و براساس ادعای اسناد محرمانه در اختیار رژیم صهیونیستی، اعتصاب غذا کرده و بارها تحت فشار صهیونیست‌ها برای خاتمه اعتصاب شده است.

العیساوی با ارسال پیامی از طریق وکیل خود اعلام کرده است هدف او از اعتصاب غذا صرفاً آزادی شخصی نیست بلکه پایان اشغال‌گری رژیم صهیونیستی است و اعتصاب غذا را تا محقق شدن همه خواسته‌های خود ادامه خواهد داد.

وی در آخرین پیام خود خاطرنشان کرده است رژیم صهیونیستی را برای تسلیم شدن در برابر شکست اعتصاب غذا در بن‌بست قرار داده است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *