سامسونگ به دنبال خرید شارپ

۱۶م اسفند ، همکاران سیستم – شرکت کره‌ای سامسونگ قصد دارد با پرداخت مبلغ ۸۲ میلیارد یورو سه درصد از شرکت شارپ را خریداری کند.

دو مقام آگاه این خبر را منتشر ساخته‌اند اما هنوز شرکت شارپ به این خبر واکنشی نشان نداده است. بر اساس این قرارداد خرید، شرکت شارپ برای مدت زمانی طولانی نیاز شرکت سامسونگ به صفحات نمایش ال سی دی را مرتفع خواهد کرد.

شارپ و دیگر شرکت‌های الکترونیکی مانند سونی و پاناسونیک توانایی رقابت با رقیب آسیایی خود سامسونگ را ندارند و بهترین روش برای آن‌ها همکاری با این شرکت قدرتمند کره‌ای است.

پیش از این در ماه ژانویه یکی از مدیران شارپ گفته بود که برای بهبود وضعیت مالی راهکارهایی در دست بررسی دارند اما از جزئیات آن اطلاعات دیگری منتشر نکرده است. در آن زمان شایعه شده بود که شارپ می‌خواهد بخشی از مالکیت خود را به اینتل واگذار نماید.

شرکت شارپ در حال حاضر اوضاع مالی خوبی ندارد و زیان سالیانه‌اش حدود دو برابر شده است. این شرکت سال قبل ۴٫ ۳ میلیارد یورو وام بانکی دریافت کرده است اما با این وجود مجبور شد ۱۰۰۰۰ نفر از نیروی کارش را تعدیل کند.

اما خبر خوب دیگر برای این شرکت ژاپنی این است که علاوه بر سامسونگ شرکت آمریکایی کوالکوم نیز اعلام کرده است که قصد دارد ۱۲۰ میلیون دلار در شارپ سرمایه گذاری کند.
IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ