سایت سازمان سیا با حملات هکرها از دسترس خارج شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا ( سیا) دیروز از ساعت ۳:۵۰ به مدت چند ساعت در نتیجه حمله “ممنوعیت دسترسی” (Denial of Service)  از دسترس خارج شد.

گروه هکرهای ناشناس مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند اما پس از آن تصدیق کردند که این حمله از سوی گروهی از هکرها که از آنها باعنون یوجی نازی (UGNazi) یاد می شود انجام شده است. این حمله موجب شده بود سایت این سازمان تا ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت محلی غیرقابل دسترس باشد.

سازمان سیا این حمله را تأیید نکرده است اما اظهار داشته است که آنها درحال بررسی برخی گزارش ها بوده اند. براساس برخی گزارشها این گروه از هکرها به سایت سازمان ملل متحد نیز حمله کرده اند.

براساس گزارش تلگراف، گفته می شود که در جریان این حملات اطلاعات شخصی از دادگاه های آلاباما و همچنین نامه های الکترونیکی از یک شرکت حفاری در مکزیک در معرض دید قرار گرفته است. اطلاعات به سرقت رفته مربوط به ۴۶ هزار نفر بود که در یک دادگاه عفو شرکت می کردند. این اطلاعات دربرگیرنده آدرس منزل، شماره های تلفن، اطلاعات تولد و شماره امنیت اجتماعی آنها بوده است.

گروه هکرها اعلام کرده که حمله صورت گرفته در پاسخ به قانونگذاری نژادپرستانه اخیر ایالت آلاباما بوده که با هدف مجازات کردن مهاجران به عنوان مجرم تصویب شده است.

این نخستین باری نیست که سایت سازمان سیا مورد حمله هکرها قرار می گیرد. ماه گذشته نیز گروه هکرهای ناشناس به صورت موقت این سایت را از دسترس خارج کرده بودند. این گروه همچنین پیشتر سایت پلیس فدرال و وزارت کشور آمریکا را هدف گرفته بودند.

MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *