سایت فروش ایران خودرو و سایپا با قیمت های جدید باز می‌شود

سرانجام پس ازکشمکش های فراوان شرکتهای تولید کننده خودرو‌کشور، دی ماه ۹۷ مجوز افزایش قیمت محصولاتشان را ازکمیته قیمت‌گذاری خودرو دریافت کردند. بر اساس این گزارش، پس از اعلام رسمی قیمت جدید محصولات دو گروه خودروسازی ایران خودرو و سایپا، سایت فروش این شرکت‌ها مجددا باز شد.

سایت ایران خودرو کی باز میشود

اخبار و اطلاعیه ها در خصوص زمان باز شدن سایت ایران خودرو و سایپا با قیمت جدید:

مرحله اول فروش فروش فوری با قیمت قطعی از روز دوشنبه مورخ ۹۷٫۱۰٫۲۴ راس ساعت ۱۰ صبح به شرح ذیل در سایت باز خواهد شد.
زمان باز شدن سایت ایران خودرو برای فروش فوری خودروپژو پارس اتوماتیک با قیمت قطعی ۸۴ میلیون تومان راس ساعت ۱۰ صبح می باشد.

امروز ایران خودرو پس از دریافت مجوز، قیمت جدید خودروهای خود را منتشر کرد که در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: با این شرایط خریداران واقعی با بازشدن سایت فروش خودروسازان موفق به ثبت‌نام خودرو در پیش فروش‌ها خواهند شد.

زمان باز شدن سایت ایران خودرو و سایپا برای پیش فروش خودرو های این شرکتها به محض اعلام شدن در همین خبر بروزرسانی میشود.

بروز رسانی خبر: ۳۰ فروردین ۹۸

جهت مشاهده شرایط فروش اقساطی ایران خودرو روی عبارت آبی رنگ کلیک نمایید

آرشیو خبرهای باز شدن سایت ایران خودرو و سایپا

سه شنبه گذشته، در جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو،پس از آنکه نمایندگان شرکت‌های خودرو ساز گزارش خود را از تاثیر نوسان نرخ ارز به این کمیته ارائه کردند،اعضای کمیته قیمت‌گذاری خودرو به اتفاق آرا نسبت به افزایش قیمت خودروها موافقت کرد.
با توجه به تصمیم کمیته قیمت‌گذاری خودرو،مقرر شد تا قیمت محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو و سایپا با توجه به قیمت بازار افزایش یابد. براساس این گزارش،قرار است پس از اعلام رسمی خبر افزایش قیمت محصولات دو گروه خودرو سازی یاد شده‏،سایت فروش این شرکت‌ها مجددا بازگشایی شود.

قیمت جدید خودرو های سایپا در سایت اعلام شد

روز گذشته سایت گروه خودرو سازی سایپا با قیمت های جدید که افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی را نشان میداد باز شد و اقدام به پیش فروش محصولات خود با قیمت جدید نمود.
این در حالی‌است که دقایقی بعد از انتشار این خبر در رسانه‌ها،معاون مالی و اقتصادی شرکت سایپا اعلام کرد که‌ هنوز در مورد افزایش قیمت خودرو ابلاغیه‌ای صادر نشده و این موضوع در دست بررسی است. وی در گفت‌وگو با فارس،در واکنش به این نکته که برخی از افزایش نرخ محصولات خودرو در روز جاری سخن گفته‌اند و این موضوع در بازار سهام هم با واکنش‌هایی همراه شده، اظهار داشت:‌ این موضوع هنوز ابلاغ نشده و در دست بررسی است. وی ادامه داد:طی ۱۰ روز گذشته حدود ۲۰ جلسه با نهادها و مراکز مختلف از جمله سازمان حمایت، وزارت صنعت، کارگروه تولید، ستاد تنظیم بازار و معاون اول ریاست جمهوری برگزار کرده‌ایم ولی تا به امروز افزایش نرخ محصولات خودرو ابلاغ و قطعی نشده است. ایشان در خاتمه گفت:‌این موضوع در دست بررسی بوده و به محض نهایی شدن آن از طریق مراجع رسمی اعلام خواهد شد.

قیمت خودروهای تولید داخل تا ۵۰ درصد افزایش یافته است
به گفته یک فعال بازار خودرو، قیمت خودرو تولید داخل نسبت به سال گذشته تا ۵۰ درصد افزایش یافته است. رئیس سابق اتحادیه ‌ نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، در گفت وگو با ایلنا،افزایش قیمت خودرو را متاثر از افزایش قیمت واردات خودرو عنوان کرد و گفت: نوسان نرخ ارز وعدم مدیریت توزیع خودرو از شرکت‌های تولیدکننده سبب شده تا قیمت خودرو در بازار به شدت افزایش یابد.
به گفته وی حدود ۴۰ درصد متقاضیان خرید خودروهای وارداتی به دنبال افزایش نرخ ارز،اقدام به خرید خودرو می کنند‏ درحالی که بازار خرید و فروش خودرو راکد است. افزایش قیمت متاثر از افزایش قیمت قطعات خودرو به دلیل نوسان نرخ ارز و عدم مدیریت توزیع خودرو توسط شرکت‌های تولیدکننده است.

چطور خودروهای عرضه شده از انبار دلالان سر در می‌آورد؟
در خصوص عوامل موثر برقیمت خودروعضو هیات علمی دانشگاه علامه معتقد است: تا زمانی که ارتباط بین مثلث خودروساز، دلال و افراد تاثیرگذار بر روند تعیین قیمت خودرو برقرار است، بازار خودروهای داخلی روی آرامش را نخواهد دید. علی خاکساری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در فرآیندی که قیمت‌گذاری خودرو تحت تاثیر برخی افراد ذی‌ نفوذ قرار دارد نباید انتظار ثبات قیمت خودروهای داخلی را داشت. وی با بیان اینکه در وضعیت فعلی کمیته قیمت‌گذاری و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به جای موافقت با افزایش قیمت خودروهای داخلی باید به بررسی نقش دلالان و واسطه‌ها بپردازند، خاطرنشان کرد: سازمان حمایت به عنوان نهاد ناظر بازار باید به‌طور شفاف اعلام کند که چطور خودروهای عرضه شده از سوی خودروسازان سر از بازار آزاد و انبار دلالان در می‌آورد؟

عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادامه داد: اگر به جای حل ریشه‌ای این مشکل بخواهیم گرانی‌ها و نوسانات بازار خودرو را به وسیله افراد مرتبط با خودروسازان و صاحبان منافع مدیریت کنیم باید در انتظار آشفتگی بیشتر قیمت‌ها در این بازار باشیم.خاکساری افزود: ‌خودروسازان چندین سال است که از یک پروسه تکراری و نخ نما شده برای افزایش قیمت‌ها استفاده می‌کنند به‌گونه‌ای که هر زمان لازم دیدند، با کاهش عرضه موجب افزایش و آشفتگی قیمت‌ها در بازار شده و پس از آن نیز از طریق افراد مرتبط مجوز افزایش قیمت را متناسب با نرخ‌های بازار کسب می‌کنند تا دور بعدی کاهش عرضه و رشد قیمت‌ها فرا برسد.

تا این لحظه ۱۱نظر ثبت شده
 1. چی بگیم ولله توش موندیم گفت:

  چی بگیم ولله توش موندیم …..

 2. چی بگیم ولله توش موندیم گفت:

  چی بگیم ولله

 3. فرزاد گفت:

  سلام من دو ماهه میخام وانت اریسان بخرم هر جا میرم میگن فعلا سایت بسته ت. خودتون گفتید دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ سایت بازه. اما میریم میگن سایت باز نشده. من الان یه وانت میخام نون حلال دربیارم ۲ برابر قیمت میفروشین بازم نیست بخریم

 4. رضا گفت:

  چراخودروهادست یک عده دلال است ودولت وقوه قضایه واردنمی شود نکنه خداناکرده اینهاهم سهم دارندوضعیت رامشخص کنیدجان مادرتان

 5. علی گفت:

  سلام ماشین ایرانی خریدم توش نشستم انگار تو صندلی ویلچرنشستم ممنون برید ماست بندی بزنید بهتره تا تولید خودرو نه تولید گاری حیف اسم این گاریاروماشین گذاشت

 6. مهدی گفت:

  سلام ما ماشین های مزخرف ایرانی قیمتش بره بالا نمیخریم بیشتر عمر میکنیم ممنون دیگه اصلا گاری هایه ایرانی تولید نکنید

 7. مهدی گفت:

  سلام ما ماشین های مزخرف ایرانی قیمتش بره بالا نمیخریم بیشتر عمر میکنیم

 8. سعبد گفت:

  سلام مگه قراره دوباره گرون بشه سایت ثبت نام ایران خودرو کی باز میشه

 9. ابراهيم گفت:

  ایران خودرو قیمت سمندseرو اعلام کرده اما برای فروش نیست. توی بازار هم قیمت ۴ میلیون از قیمت کارخانه بیشتر می فروشند

 10. جواد گفت:

  ایول به این قیمتها اگه قیمتها اینجوری بود ما ماشین میخریدیم ۱سال پیش

 11. sarina گفت:

  ضمن عرض سلام وخسته نباشیدما یک ماشین پژوپارس به صورت اینترنتی خریدیم در نیشابور اما هنوز آن را تحویل نگرفتیم از سهمیه جنوب هم استفاده کردیم اگر امکان دارد تاریخ تحویل ان را واینکه از کجا تحویل بگیریم را به ما بگویید کسی جوابگوی ما نمی باشد به نام طاهره میرلطفی
  واگر امکان ان می باشد ماشین را از شهرستان بینالود تحویل بگیریم با تشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *