سایت های علمی و آموزشی نباید فیلتر باشند

گردآوری توسط گروه فناوری اطلاعات ممتاز نیوز

سیبنا: دکتر محمود واعظی در حاشیه نشست مشترک با معاونت علمی در پاسخ به خبرنگار ما با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات و مسئولان آن اعتقادی به فیلترینگ ندارند، افزود: موضوع فیلنرینگ دو بخش است یک بخش آن فیلتر مربوط به سایتهای علمی و تخصصی و آموزشی است که این سایت ها نباید فیلتر باشد.

به گزارش مهر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بخش دوم فیلترینگ را مربوط به سایت های غیر اخلاقی دانست و اظهار داشت: این امر نه اولویت قوه قضائیه و نه دولت است بلکه از مطالبات و درخواست های مردم است که سایت های غیر اخلاقی در دسترسی نباشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نوجوانان کمتر از ۱۴ سال به مراتب بیشتر و بهتر از والدین خود از اینترنت استفاده می کنند از این رو سعی می شود که در دسترسی به این نوع سایت ها نظارتهایی صورت گیرد. واعظی در عین حال خاطر نشان کرد: موضوع فیلترینگ نیاید بر سرعت اینترنت و دسترسی به سایت علمی اثر گذار باشد.

وزیر ارتباطات، ICT‌را پیشران توسعه فناوری در کشور توصیف و اضافه کرد: برای توسعه آینده کشور باید زیر ساخت های لازم فراهم شود که در حال حاضر ۵۱ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور داریم و برای توسعه سراسری ارتباطات درصدد هستیم که ۲۲ کیلومتر فیبر نوری دیگر به این میزان اضافه شود.

وی از افزایش ۲۰ برابری پهنای باند اینترنت در ۱۰۰  روز گذشته خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر پهنای باند اینترنت کشور ۵۵۰ گیگابایت در ثانیه بوده است و تا کنون این عدد را به ۸۰۰ گیگابایت در ثانیه شده است و تا پایان سال به ۴ ترابایت یعنی ۸ برابر خواهد شد.


آخرین اخبار
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *