سبقت سوبارو از رقبا در بازار آمریکا

۱۶م آذر ،

سبقت سوبارو از رقبا در بازار آمریکا

سوباروی ژاپنی در بازار آمریکا از صنعت خودروی این کشور سبقت می گیرد. سوبارو از ابتدای سال میلادی تا به حال با عرضه محصولات تازه ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در بازار آمریکا فروخته و نسبت به رقبای خود سرعت رشد بیشتری به ثبت رسانده است.

  به نقل از سی ان بی سی، صنعت خودرو ایالات متحده از ابتدای سال تا به حال رشد ۱۵ درصدی را شاهد بوده در حالی که شرکت سوبارو ۳۰ درصد رشد را تجربه کرده است. البته مدیران ارشد این شرکت هم اذعان دارند که یکی از دلایل اصلی آن کوچک بودن سهم بازار این خودرو است و سبب دیگر آن عرضه محصول تازه است. یک سبب دیگری که تحلیل گران می افزایند، سیل سندی است که نیاز به خودرو را در ماه نوامبر افزایش داد.

سوبارو به خاطر این افزایش فروش تصمیم گرفته است ظرفیت تولید خود را در ایالت ایندیانا افزایش دهد. این افزایش ظرفیت به معنی افزایش اشتغال زایی است و به این ترتیب جمعیت کارگران این کارخانه از ۲۲۰۰ به ۲۸۰۰ افزایش می یابد.
ارزش بالای ین در مقابل دلار ژاپنی ها و از جمله سوبارو را وادار کرده که در خصوص مکان تولید خودروهای خود بازنگری کنند. ضمن آن که اگر در خود ژاپن تولید کنند هزینه های حمل خودروها به بازار هدف هم باید افزوده شود.

پنجشنبه ۱۶ آذر   ۱۲:۳۴

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *