سبک های مختلف آشپزخانه

۳۰اردیبهشت،

نکاتی دربارهٔ سبک‌های مختلف آشپزخانه این روزها آشپزخانه به نمایشگاهی از ذوق و سلیقه و کاربرد مبدل شده‌است. این مکان را می‌توان مرکز زندگی و خانه نامید و جایی که بیشتر پذیرایی‌های غیررسمی در آن شکل می‌گیرد.

با استفاده از عناصر طراحی مانند رنگ، پارچه، مواد و مصالح، سطوح نورپردازی و آثار هنری می‌توانید سبک شخصی خودتان را بر این محیط غالب کنید. در صورت اپن بودن آشپزخانه در نظر بگیرید، دکوراسیون آن هماهنگ با دیگر نقاط خانه باشد.
آشپزخانه‌ای که L مانند است در این نوع آشپزخانه‌ها هسته فعالیت‌های آشپزی نزدیک زاویه ‌L است. به سبب اپن بودن آشپزخانه، رنگ و دکور و حتی پوشش‌های طرح چوب دیوارها، به طور کامل با فضای روبه‌روی آشپزخانه هماهنگی دارد. رنگ و طرح‌چوب کابینت‌ها به‌گونه‌ای انتخاب شده که در یک نگاه، متوجه مجزا بودن این دو فضا نمی‌شوید.
خلق فضای آرام و خلوت، یکی از خصوصیات خانه‌های مدرن است. با استفاده از قفسه‌های دردار، به طور کامل می‌توانید وسایل داخل آشپزخانه را پنهان کنید ولی اگر‌ خانه شلوغ را می‌پسندید، بهتر است از کابینت‌هایی که در شیشه‌ای دارند، استفاده کنید و از نمایش ظروف لذت ببرید. اگر تنها یک گلدان به دکور آشپزخانه اضافه کنید، فضایی آرام و شاد حاصل می‌شود، استفاده از گل و گیاه در این فضا سبب بهتر شدن روحیه‌ کسی می‌شود که بیشتر روز را در آشپزخانه می‌گذراند. با استفاده از وسایل تزئینی می‌توانید سلیقه شخصی خودتان را بر فضای آشپزخانه غالب کنید. استفاده از وسایل تزئینی، سبب تغییر حال و هوای فضای آشپزخانه می‌شود و محیط آن را از یکنواختی خارج می‌کند.
آشپزخانه‌ای که به شکل U است. این سبک آشپزخانه‌، بهترین‌ نوع است، چرا که در این سبک، سه دیوار به طور کامل در اختیار شما قرار دارد. به سبب فرم U مانند، آمد و شد و تردد در این مکان محدودتر و هسته فعالیت در این مکان فشرده تر است.
نورپردازی، یکی از اصول مهم در دکوراسیون آشپزخانه است. همان‌طور در این آشپزخانه نورپردازی به‌گونه‌ای صورت گرفته که تمامی کابینت‌ها از روشنایی کافی برخوردار باشند. در این سبک از نورپردازی، لامپ‌ها روی ریلی که به سقف نصب شده، قرار می‌گیرند و نور ساطع‌شده از این لامپ‌ها را می‌توان رو به جهات مختلف تنظیم کرد که امکان نورانی کردن هر نقطه از اتاق را به ما می‌دهند. این سبک از نورپردازی، بیشتر در آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرد. استفاده از کابینت‌های چوب‌ تیره، فضایی گرم و دلنشین ایجاد می‌کند. برای برقراری تعادل بصری، پس‌زمینه (پوشش‌کف و دیوارها) به رنگ سفید انتخاب شده و ایجاد تضاد رنگی در این محیط، فضای آشپزخانه را از یکنواختی خارج کرده است. با انتخاب پرده‌ حریر سفید، نور طبیعی، این فضا بیشتر شده‌است. بهتر است پرده‌های ساده و روشن را برای پنجره‌های آشپزخانه انتخاب کنید تا فضای آشپزخانه را وسیع‌تر و بازتر نمایان سازید.‌

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *