ستاد امر به معروف متولی صدور مجوز تجمعات مرتبط شد/ بسیج، ضابط نهی از منکر

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

نوشته شده در تاریخ ۱۸/آذر/ – ۱۰:۱۲ و در حوزه های سیاسی – ۰ نظر

بر اساس مصوبه مجلس؛

خبرگزاری : بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان و شهرستان می‌تواند به درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی برای تجمع و راهپیمایی در موضوعات مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر مجوز صادر کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، مواد باقی از طرح یک فوریتی “حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر” در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۸ آذر) مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تصویب نمایندگان قرار گرفت.

بر این اساس، تبصره ۱ ماده ۱۷ این طرح، ستاد استان و شهرستان به درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی برای تجمع و راهپیمایی در موضوعات مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر، می‌تواند مجوز صادر کند.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی این طرح، با پیشنهاد علی مطهری نماینده تهران برای الحاق به این طرح موافقت کردند که به موجب این پیشنهاد، ستاد امر به معروف و نهی از منکر موظف شد با همکاری نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منکر که مستلزم اقدام عملی است برای افراد مورد نیاز از نیروی بسیج سپاه به عنوان ضابطان امر به معروف و نهی از منکر دوره آموزشی برگزار و برای آنها مجوز مخصوص صادر کند.

همچنین نمایندگان با ماده ۲۲ طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر موافقت کردند که بر اساس آن، ستاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر موظف است گزارش عملکرد خود را در مورد چگونگی اجرای این قانون حداقل ۶ ماه یک‌بار به ستاد ارائه دهد.

براساس ماده ۲۳ این طرح نیز، ستاد موظف شد تا گزارش عملکرد سالانه خود را در هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

همچنین براساس ماده ۲۴، اعتبارات اجرایی این قانون از محل بودجه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط موضوع این قانون و جدول شماره (۱۷- کمک به اشخاص حقوقی غیردولتی) موضوع جزء ۳ ردیف ۵۴۰۰۰۰ جدول شماره (۹) مربوط به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تامین شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری آنا – سیاسی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *