ستاره های پول‌ساز ایران

جام جم آنلاین: بازیگران همچنان مهمترین عامل پرفروش شدن فیلم ها محسوب می​شوند، نه این که چنین چیزی فقط به سینمای ایران محدود باشد، بلکه در بیشتر کشورهای صاحب سینما این اتفاق معمول است.

سینمای ایران هم از این نکته مستثنا نیست، اما آنها که توانستند با حضورشان در فیلم‌ها به گیشه سینماها رونق دوباره‌ای بدهند چه کسانی‌اند؟ همیشه درباره درآمد بازیگران سینمای ایران حرف و حدیث‌های زیادی بوده است.

همیشه هم این بخش حاشیه‌های فراوانی ایجاد کرده است. گزارش رسانه‌ها از درآمد بازیگران سینما و تلویزیون همواره باعث بایکوت شدن آن رسانه توسط بازیگران می‌شده، در حالی که این نکته بدیهی‌تر از آن است که چنین حساسیت‌هایی را به دنبال داشته باشد، اما وضعیت حاکم بر سینمای ایران و اتفاقاتی که بر سر رقم پیشنهادی به محمدرضا گلزار پیش آمد بازیگران دیگر را مجاب کرد این بخش از قرارداد به هیچ عنوان رسانه‌ای نشود، اما وب‌سایت‌های مختلف هفته گذشته فهرست بازیگرانی را منتشر کردند که سال ۹۰ توانسته بودند بیشترین درآمد را از سینمای ایران کسب کنند.

چهره‌های محبوب و موفق سینما در سال گذشته در فروش فیلم‌ها تاثیر مثبتی داشتند. طبق آمار کارشناسان اقتصادی سینمای ایران، امین حیایی با مجموع فروش ۹ میلیارد و۴۰میلیون تومان، پول‌سازترین بازیگر مرد سال ۹۰ و لیلا حاتمی با مجموع فروش چهار میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان پول‌سازترین بازیگر زن سال ۹۰ هستند.

رضا عطاران با شش میلیارد و شهاب حسینی‌ و حامد بهداد ‌با سه میلیارد از پردرآمدترین بازیگران سینمای ایران در سال گذشته بودند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *