سخنرانی محقق ایرانی در بزرگ‌ترین کنگره دندان‌پزشکی میکروسکوپی – اخبار علمی

برای اولین بار اتفاق می‌افتد

دکتر بهنام شکیبایی، فوق‌تخصص جراحی‌های کم تهاجمی و میکروسکوپی در ایمپلنتولوژی، یکی از ۵ سخنران اصلی این کنگره به حساب می‌آید. کنگره ای که هر ۲ سال یک بار جهت ارائه جدیدترین تکنیک‌ها در رشته دندان‌پزشکی میکروسکوپی و کم تهاجمی برگزار می‌شود. سخنرانی و جراحی زنده دکتر شکیبایی در روزهای پنجم و ششم اکتبر یا همان روزهای چهاردهم و پانزدهم مهرماه در زمینه جراحی میکروسکوپی و کم تهاجمی سینوس لیفت جهت جای گذاری ایمپلنت در فک بالا خواهد بود.
اتفاقی که دکتر شکیبایی در این زمینه به خبرنگار خبرآنلاین گفت: «با اختراعات و ابداعات علمی جدید در زمینه تجهیزات بزرگنمایی مثال میکروسکوپ‌ها و ذره بین‌های جراحی و ابزارهای جراحی‌های میکروی نوین، این فرصت در دندان‌پزشکی نیز به وجود آمده که ما بتوانیم نظیر جراحی‌های چشم، مغز، اعصاب و گوش با دقت و ظرافت چند برابر و همچنین با کمترین میزان تهاجم بر روی بافت‌های درون دهان بیمار عمل کنیم. این علم جدید که دندان‌پزشکی میکروسکوپی و کم تهاجمی نام دارد شامل ریشه های مختلف دندان‌پزشکی نظیر ترمیمی، جراحی لثه، درمان ریشه، جراحی ایمپلنت و پروتز می‌شود. در رشتهٔ نوپای جراحی‌های کم تهاجمی و میکروسکوپی ایمپلنتولوژی، که یک رشته مافوق تخصصی به حساب می‌آید، در حال حاضر فقط ۴ پزشک در دنیا مشغول به کار هستند که بنده یکی از آن‌ها هستم. این افتخار بزرگی است که انجمن دندان‌پزشکی میکروسکوپی اروپا (ای اس ام دی) مرا به عنوان سخنران اصلی این گردهمایی که البته بزرگ‌ترین کنگره جهانی این رشته محسوب می‌شود، دعوت کرده.»
قابل توجه است که جراحی زنده تکنیک سینوس لیفت میکروسکوپی دکتر شکیبایی، تنها پخش زنده این سمپوزیوم ۳ روزه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به این وبسایت مراجعه فرمایید.
۵۳۵۳

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *