سخنگوی اشتون: مذاکرات این بار متفاوت بود

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
سخنگوی کاترین اشتون با بیان اینکه مذاکرات اخیر با ایران نسبت به قبل تفاوت داشته است گفت از تهران صداهای خوبی شنیده می‌شود.

به گزارش ایسنا، مایکل مان در جمع خبرنگاران حاضر در مرکز کنفرانس‌های بین‌المللی ژنو افزود: اما ما منتظر اقدامات عملی ایران هستیم.

مان با اشاره به دیدار شب قبل (یکشنبه ۲۱ مهر) اشتون و ظریف گفت که دیدار دیشب مثبت بود و دو طرف دربارهٔ نحوه تعامل با یکدیگر گفت وگو کردند.

وی گفت که فضای مذاکرات در ژنو نسبت به قبل متفاوت است.

سخنگوی اشتون در پاسخ به این پرسش که بسته ایران نگرانی‌های غرب را رفع خواهد کرد اظهار کرد که هنوز از جزییات این بسته خبری ندارم.

مان دربارهٔ وضعیت جسمی مذاکره کننده ارشد ایران گفت که ” ما می‌دانیم ظریف دیشب به شدت دچار ناراحتی بود اما امروز توانست در مذاکرات حاضر شود.

سخنگوی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به این پرسش که ۱+۵ ایده یا بسته تازهی برای ایران دارد؟ اظهار کرد: بسته ما همان بسته آلماتی است.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که اما ایران گفته است که بسته آلماتی و بسته‌های قبلی ۱+۵ به تاریخ پیوسته است؟ گفت: ما هم پیشنهادتی ارایه خواهیم کرد، اما این ایران است که باید به نگرانی‌ها پاسخ دهد.

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران پیش از این گفته بود که پیشنهادات ۱+۵ در قبل به تاریخ پیوسته است.

مان در پاسخ به این‎ پرسش که ۱+۵ برای لغو تحریم‌های بیشتر ایران آماده همکاری است؟ گفت که از این مساله بی‌اطلاع است.

وی در پاسخ به سوالی  مبنی بر این که خانم اشتون در نشست عصر که آقای ظریف در آن شرکت نخواهد کرد حضور دارد؟ گفت که این بستگی به فضای نشست دارد.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ