سردار حاجی زاده: رفاقت و صمیمیت ارتش و سپاه ریشه‌دار است/شهید صیاد شیرازی واقعا صیاد دل‌ها بود

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه تفاوتی در عملکرد پاسداران در عملیات‌های انتقام شهید صیاد شیرازی و شهید سلیمانی وجود ندارد، گفت: رفاقت و صمیمیت ارتش و سپاه ریشه‌دار است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در سالگرد عملیات انتقام شهید صیاد شیرازی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی واقعا صیاد دلها بود، اظهار کرد: روابط شهید تهرانی مقدم با شهید صیاد شیرازی بسیار صمیمانه بود و به واسطه ایشان ارتباط ما که اطراف شهید مقدم بودیم نیز با شهید صیاد صمیمانه بود.

وی افزود: شهید صیاد شیرازی در شکل گیری توپخانه سپاه در اوایل جنگ بسیار کمک کردند و پیگیر بودند و همراهی می‌کردند و به همین دلیل بین بچه‌های هوایی و به ویژه بچه‌های موشکی بسیار محبوب بود و شهادت ایشان هم ضربه روحی بسیار سنگینی برای بچه‌های سپاه بود؛ چراکه یک دوست محبوب و صمیمی را از دست داده بودند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه ماموریت انتقام خون شهید صیاد را به نیروی هوایی سپاه آن زمان واگذار کردند که فرمانده نیرو شهید احمد کاظمی و بنده هم مدیر موشکی عملیات نیرو بودم، تاکید کرد: در آن زمان چون سیستم هدایت و کنترل دقیقی نداشتیم، تعداد زیادی موشک را شلیک کردیم تا بتوانیم اهداف را بزنیم. امروز به مرحله‌ای رسیده‌ایم که با یک موشک یک نقطه را می‌زنیم اما در آن زمان باید تعداد زیادی شلیک می‌کردیم تا احتمال اصابت بالاتر برود.

سردار حاجی زاده افزود: به فاصله چند ماه در مرحله دوم عملیات انتقام خون شهید صیاد یک عملیات سنگین که فقط پادگان اشرف نبود، بلکه مواضع مختلف منافقین در نوار مرزی را که صدام در اختیار آنها قرار داده بود، مورد ضربات موشکی قرار دادیم که تلفات سنگینی از آنها گرفته شد و بعد از آن تاریخ هم دیگر کسی تصویری از رجوی منحوس ندید.

وی با بیان اینکه رفاقت، صمیمیت و ارتباطات سپاه و ارتش ریشه دار و رابطه‌ای دلی است، به عملیات انتقام شهید سلیمانی و مشارکت ارتش و سپاه در این عملیات اشاره و خاطرنشان کرد: من وقتی بین عملیات انتقام شهید صیاد شیرازی و عملیات انتقام شهید سلیمانی که هر دو را دیدم، مقایسه می‌کنم، می‌بینم که هیچ فرقی بین عملکرد پاسداران در دو عملیات نبود.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *