سردار رادان: اتفاقات و حادثه‌های رخ داده را بزرگنمایی نکنیم

سردار رادان، جانشین فرماندهی انتظامی کشور با بیان این که ایجاد احساس امنیت در جامعه یک وظیفه همگانی است، گفت: نسبی بودن، ذهنی بودن و تجزیه‌ناپذیر بودن از ویژگی‌های امنیت در جامعه است.

سردار احمدرضا رادان که ظهر امروز در همایش ملی “احساس امنیت، نظم و امنیت” سخن می‌گفت، با بیان این که احساس امنیت واکنشی از جنس روانشناختی و اجتماعی است، تصریح کرد: مردم، مسئولان، دستگاه‌های فرهنگی و … هر کدام به نوبه خود مسئول ایجاد احساس امنیت در جامعه هستند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به انواع احساس امنیت در جامعه گفت: احساس امنیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی ازجمله انواع احساس امنیت در جامعه است.

او مولفه‌های ایجاد احساس امنیت فرهنگی در جامعه را ارزشها، باورها و تولیدات فرهنگی دانست و گفت: این مولفه‌ها هستند که منجر به شکل گیری احساس امنیت فرهنگی می‌شود.

سردار رادان همچنین در ادامه با اشاره به این که مسئولیت ایجاد احساس امنیت تنها بر عهده چهره‌های علمی، سیاسی، مدیران اجرایی و … نیست، اظهار کرد: این امر به همه مردم جامعه برمی‌گردد و یک امر همگانی است.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه احساس امنیت معلول یک سری شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است، ادامه داد: همچنین رسانه‌ها نیز در این رابطه نقش اساسی و مهمی را بر عهده دارند.

سردار رادان با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه ایران یادآور شد: جنگ نرم یکی از شاه‌بیت‌های اصلی و اساسی در زمینه احساس ناامنی در میان مردم است و این موضوع می‌تواند احساس ناامنی را میان مردم افزایش دهد.

به گفته او امروز وظیفه شرعی، دینی و قانونی ما این است که به عنوان یک فرد در جامعه اقدام به بزرگنمایی اتفاقات و حادثه‌های رخ داده نکنیم.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه نباید تنها به نیمه خالی لیوان توجه کرد، یادآور شد: پرداختن بیش از اندازه به یک موضوع یا حادثه خود منجر به ایجاد احساس ناامنی در جامعه می‌شود.

سردار رادان در پایان با تاکید بر اینکه دشمن با جنگ نرم درصدد ایجاد احساس ناامیدی در میان مردم است، گفت: در این راستا باید با حفظ ارزشها و اعتقادات و همچنین امنیت به مقابله با جنگ نرم اقدام کرد.

۴۵۲۳۴

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *