سرقت شناسه کاربری و رمز عبور ایمیل‌های یاهو

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

یاهو سرقت اطلاعات کاربری و رمز عبور بعضی ایمیل‌هایش را تائید کرد اما نگفت که چه تعداد از کابران با این مشکل مواجه شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن پست شرکت یاهو دیروز تائید کرد که نام کاربری و کلمه عبور بعضی از مشترکان ایمیل یاهو دزدیده شده و برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران مورد سوء استفاده قرار گرفته است.
 
اما یاهو نمی‌گوید که چه تعداد از حساب‌های کاربری با این مشکل مواجه شده‌اند. بر اساس تحقیقات کامسکور ، یاهو دومین سرویس ایمیل در سراسر جهان را  پس از جیمیل گوگل داراست و در سراسر دنیا ۲۷۳ میلیون حساب کاربری ایمیل یاهو ثبت شده است که ۸۱ میلیون آنها مربوط به آمریکا است.
 
پیش از این نیز در اواخر سال قبل میلادی در حمله هکری مشابهی اطلاعات شخصی ۷۰ میلیون نفر از شهروندان آمریکا از طریق پایگاه اینترنتی خرده فروشی‌‌های آمریکا لو رفته بود.
 
یک تحلیلگر امنیتی گارتنر می‌گوید که این یک روند قدیمی است و ما به وضوح تحت حمله هکرها هستیم.
 
یاهو اما در یک پست وبلاگش مدعی شده که اطلاعات سرقت شده صرفا محدود به نام کاربری، آدرس ایمیل و ایمیل‌هایی که با قربانی هک در ارتباط بود‌ه‌اند می‌شود.البته حتی اگر همین هم باشد به معنای این است که هکرها می‌توانند با  ارسال اسپم با نام واقعی کاربر هک شده به کلاهبرداری بپردازند.
 
 خطر بزرگتر این است که هکرها با  دسترسی به حساب های ایمیل می توانند به حساب‌های بانکی هم دسترسی پیدا کرده و به خریدهای آنلاین  نیز اقدام کنند و از آنجا که بسیاری از مردم از کلمه عبور یکسان در پایگاه اینترنتی های مختلف استفاده می‌کنند خطرات این سرقت نیز افزایش می‌یاید.
 
یاهو در دو ماه قبل نیز با مشکلات متعددی در  خدمات پست الکترونیکی خود مواجه بود تا آنجا که ماریسا مایر ، مدیر عامل این شرکت مجبور به عذرخواهی شد.
 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *