سرنوشت دایناسورها در انتظار خودروهای بزرگ!

۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

زمانی بازار خودروی آمریکا به سواری‌های بزرگ مشهور بود. خودروهایی پرمصرف و حجیم که به نماد آمریکا تبدیل شدند. اما تازه‌ترین آمار انتشار یافته این سوال را در اذهان به وجود آورده که آیا نسل خودروهای بزرگ آمریکایی مانند نسل دایناسورها در حال منقرض شدن است؟

به گزارش ایسنا، اطلاعات انتشار یافته نشان می‌دهد که سهم خودروهای سواری بزرگی مانند آوالون، ماکسیما، تاروس و ایمپالا در بازار آمریکا از ۵٫۸ درصد در سال ۲۰۰۸ به تنها ۳٫۵ درصد در سال ۲۰۱۲ کاهش یافته است.

سهم خودروهای بزرگ در بازار آمریکا حتی از سهم مینی‌ون‌ها نیز در این بازار کمتر شده است. حتی تعداد خودروهای بزرگ نیز از ۱۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۰۸ به هفت میلیون دستگاه در حال حاضر رسیده است.

بسیاری از خودروسازان فعال در آمریکا روی تولید خودروهای کوچک و متوسط متمرکز شده‌اند. خودروهایی که در سال ۲۰۱۲ سهمی معادل ۱۷٫۶ درصد در بازار آمریکا داشتند.

البته تحقیقات موسسه پولک نشان می‌دهد که آینده خودروهای بزرگ لوکس نسبت به همتایان غیرلوکسشان مطمئن‌تر است. اگرچه سهم این خودروها در بازار آمریکا از ۰٫۷۶ به ۰٫۴۶ درصد کاهش یافته اما تعداد خودروهای بزرگ لوکس در سه سال قبل نسبتا ثابت مانده است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ