سرگردانی زائران حج عمره در مراکز هلال‌احمر/ واکسن مننژیت نایاب شد!

فارس: زائران حج عمره و عتبات عالیات به دلیل کمبود واکسن مننژیت در مراکز درمانی هلال احمر سرگردان شده‌اند.

کمبود واکسن مننژیت در حالی در تهران وجود دارد که کسانی که برای اعزام به حج عمره و عتبات عالیات در هفته‌های آتی به دنبال انجام مقدمات این سفر هستند در مراکز هلال احمر شهر تهران سرگردان شده‌اند.

بنا به مشاهدات خبرنگار جامعه فارس از مرکز هلال احمر میدان انقلاب، زائرانی که برای تزریق واکسن مننژیت به این مرکز مراجعه می‌کنند با نبود این واکسن روبرو می‌شوند در صورتی که یکی از کارکنان این مرکز بهداشتی گفته است که تزریق و ارائه این واکسن فقط در ساعت ۸ صبح صورت می‌گیرد و اگر کسی غیر از این زمان به مراکز بهداشتی هلال احمر مراجعه کند نمی‌تواند واکسن را تزریق کند.

این موضوع سرگردانی، مشکلاتی را برای زائران حج و کاروان‌ها بوجود آورده است. همچنین بنا به گفته یکی از کارکنان این مرکز هنوز مشخص نیست که در روزهای آینده این واکسن توزیع شود یا خیر.

به گفته وی این مشکل در تمام مراکز هلال احمر وجود دارد و فقط مختص به یک مرکز نیست.

زائران در حالی با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند که روز گذشته شاهرضایی؛ معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به اینکه مردم طبق اولویت‌های اعزام به سفرهای زیارتی خارج از کشور برای تزریق واکسن مننژیت مراجعه کنند از برطرف شدن کمبود واکسن مننژیت خبر داده بود.

شاهرضایی اعلام کرده بود: در حال حاضر محموله جدیدی از واکسن مننژیت وارد کشور شده است و کمبود واکسن مننژیت در روزهای گذشته برطرف و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

اخبار اخبار جذاب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ