سزارین و عوارض آن یکی از مهمترین عوامل شکایت از متخصصان زنان است

۰۴م آذر ،

زمانی که کار از یک زایمان طبیعی که می تواند بی خطر باشد به سمت کار جراحی و سزارین سوق داده می گردد، عوارض هم بیشتر می گردد در نتیجه شکایات هم بالاتر می رود.

دکتر محمد رضا نوروزی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  اصولا رشته زنان یک رشته پرخطر محسوب می گردد و طول مدت زمانی که بیمار به همراه فرزندانش در مواجه به پزشک قرار می گیرد بیشتر است و در واقع پزشک مسئول جان ۲ نفر است.
 علاوه بر آن توقعات اشخاص هم بسیار بسیار است و تصورشان این است که یک نوزادی به دنیا می آید و مسیر خوشی را به همراه دارد و در حالی که این مسیر خوش خطراتی دارد که تنها پزشکان با آن روبرو می باشند ضمن اینکه آمار زاد و ولد در کشور بسیار بسیار شده پس تعداد اشخاص بیشتری در مواجه با پزشکان قرار می گیرند.

وی گفت: متاسفانه تعداد شکایت از متخصصان زنان بسیار بیشتر شده چرا که با گسترش روش سزارین که یک روش جراحی است و هر جراحی خطرات خاص خود را دارد پس از تعداد شکایات هم به تبع آن افزایش پیدا می کند.

نوروزی تصریح کرد: وقتی کار از یک زایمان طبیعی که می تواند بی خطر باشند به سمت کار جراحی سوق داده می گردد عوارض هم بالاتر می رود اما این نکته را باید گفت که بررسی شکایات در سازمان نظام پزشکی و شورای حل اختلاف پزشکی تنها ۲۰ درصد شکایات پزشک مقصر بوده و در ۸۰ درصد موارد تلقی بد شاکی و یا در اثر تحریک دیگران بوده و همین امر نشان می دهد که پزشکان زنان و زایمان دقت بسیاری در کارشان دارند./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *