سعود الفیصل برکنار شد

منابع خبری از برکنای «سعود الفیصل»، وزیر خارجه عربستان سعودی و انتصاب «عبد العزیز بن عبد الله»، پسر پادشاه این کشور به جای وی خبر می‌دهند.
به گزارش  پایگاه خبری اردنی المرصد، پس از آنکه مقامات ارشد سعودی گزارش پزشکی مبنی بر وضعیت بد جسمانی وزیر خارجه کشورشان را دریافت کردند، وی را از سمت وزیری امور خارجه این کشور برکنار کردند تا پسر ملک عبدالله به عنوان وزیر جدید خارجه عربستان جایگزین وی شود.

در گزارش پزشکی سعود الفیصل تاکید شده است که وی هرگز نمی‌تواند به کار و فعالیت بازگردد و غیر ممکن است به مسئولیت خود در وزارت خارجه عربستان ادامه بدهد.

بعد از دریافت این گزارش پزشکی مسئولان ارشد سعودی مجبور شدند، در یکی از مهمترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه‌های خود تغییرات اساسی ایجاد کنند.

به همین منظور “سعود الفیصل” را از سمت وزیر خارجه عربستان برکنار و این سمت را به ” عبدالعزیز بن عبدالله”، پسر “عبدالله بن عبدالعزیز”، پادشاه عربستان منتقل کردند.

در این راستا منابع سیاسی سعودی تاکید می‌کنند، مامور شدن ” عبدالعزیز بن عبدالله” به عنوان نماینده پادشاه عربستان برای حضور در شانزدهمین نشست کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران دلیلی آشکار بر این امر است.

این در حالی است که پیشتر نیز شاهد بودیم، عربستان سعودی نشست وزیران خارجه عرب درباره سوریه را که قرار بود در جده برگزار شود، به بهانه وخامت حال عمومی سعود الفیصل به تعویق انداخت.

سعود الفیصل ۷۱ ساله از سال ۱۹۷۵ پست وزارت خارجه عربستان را برعهده دارد و قدیمی‌ترین وزیر خارجه جهان به شمار می‌آید.

۲۶۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *