سعیدی کیا قائم مقام ترکان شد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

با حکم مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق » و «مدیر امور بین الملل» دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شدند

خبراقتصادی;در حکم «اکبر ترکان» خطاب به «محمد سعیدی کیا» به عنوان «قائم مقام و معاون هماهنگی امور مناطق» آمده است: 

بررسی برنامه ها و بودجه پیشنهادی سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و تدوین آن با رویکرد افزایش تولید، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، عمران و آبادانی مناطق، فراهم آوردن زمینه حضور موثر در بازارهای جهانی و منطقه ای و همچنین ایجاد هماهنگی در روابط سازمان های مناطق با یکدیگر و سایر دستگاه ها و نهادها و نظارت بر تحقق اهداف و مأموریت پیش بینی شده برای مناطق و ارزیابی عملکرد آنها از مهم ترین وظایفی است که انتظار می رود ضمن همکاری با معاونین و مدیران دبیرخانه شورا و مدیران عامل سازمان های مناطق، در اولویت برنامه های آن معاونت قرار گیرد. 

محمد سعیدی کیا متولد سال ۱۳۲۵ اصفهان است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته راه و ساختمان از دانشگاه امیر کبیر تهران است. 

سعیدی کیا از مدیران با سابقه کشور است که از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۲ وزیر راه و ترابری، از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ وزیر جهاد کشاورزی و از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ وزیر مسکن و شهرسازی بوده است. 

ترکان همچنین در حکم دیگری «احمد حاتمی یزد» را به عنوان «مدیر امور بین الملل» دبیرخانه شورا منصوب کرد. 

در این حکم آمده است: 

توسعه روابط با مجامع بین الملل، تنظیم تفاهم نامه های همکاری میان مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشورهای هدف، هماهنگی لازم با سفارتخانه ها، فراهم آوردن زمینه حضور در اجلاس جهانی و ایجاد هماهنگی در ارتباطات بین الملل سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از اهم وظایف جنابعالی محسوب می گردد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *