سفارشی کردن اسکرین‌سیورهای پیش‌فرض ویندوز

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات سایت خبری ممتاز نیوز

برای این کار:
دکمه‌های Win+R را فشرده و در کادر Run عبارت regedit را تایپ نمایید. سپس با فشردن دکمه‌ی Enter وارد محیط رجیستری شوید.

سفارشی کردن اسکرین‌سیور Bubbles
در ویرایشگر رجیستری (ترفندستان) ابتدا به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionScreensaversBubbles

۱- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را MaterialGlass گذاشته و مقدار آن را ۰ و یا ۱ قرار دهید.
با این کار حباب‌های شیشه‌ای تغییر رنگ پیدا کرده و از حالت شیشه‌ای خارج می‌شوند.
۲- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را Radius بگذارید.
با این کار خواهیم دید که اندازه‌‌ی حباب‌ها بسیار کوچک‌تر می‌شود؛ در صورت تمایل می‌توانید مقدار این متغیر را عددی بین ۱۰۹۰۰۰۰۰۰۰ و ۱۱۳۰۰۰۰۰۰۰ وارد کنید تا سرعت و تعداد حباب‌های کوچک را بیشتر نمایید.
۳- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را ShowBubbles گذاشته و مقدار آن را ۰ قرار دهید. با این کار، پس‌زمینه ویندوز نمایش داده نخواهد شد و تنها حباب‌ها را مشاهده می‌کنید.
۴- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را ShowShadows گذاشته و مقدار آن را ۰ قرار دهید. با این کار، سایه‌ی پشت حباب‌ها برداشته خواهد شد.
۵- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را SphereDensity بگذارید. با این کار تمامی حباب‌ها به یک حباب تبدیل می‌شوند. برای تغییر سرعت و حالت چرخش، مقدار متغیر را عددی بین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ و ۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ قرار دهید.
۶- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را TurbulenceNumOctaves گذاشته و مقدار آن را ۲۵۵ قرار دهید. با این کار، سرعت تغییر رنگ یافتن حباب‌ها افزایش خواهد یافت.

سفارشی کردن اسکرین‌سیور Ribbons
در ویرایشگر رجیستری ابتدا به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionScreensaversRibbons

۱- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را Blur بگذارید. با این کار، روبان‌ها محو و تیره شده و تغییر مسیر می‌دهند.
۲- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را Numribbons گذاشته و مقدار آن را عددی بین ۱ و ۱۰۰ قرار دهید. با این کار تعداد روبان‌ها افزایش خواهد یافت.
۳- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را RibbonWidth گذاشته و مقدار آن را عددی بین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ و ۱۰۸۰۰۰۰۰۰۰ قرار دهید. با این کار، پهنا و ضخامت روبان‌ها تغییر پیدا می‌کند.

سفارشی کردن اسکرین‌سیور Mystify
در ویرایشگر رجیستری ابتدا به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionScreensaversMystify

۱- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را Blur بگذارید. با این کار، خطوط محو و تیره شده و تغییر شکل می‌دهند.
۲- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را LineWidth گذاشته و مقدار آن را عددی بین ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ و ۱۰۸۰۰۰۰۰۰۰ قرار دهید. یا این کار، پهنای خطوط افزایش پیدا خواهد کرد.
۳- در پنل سمت راست راست‌کلیک کرده و از منوی New گزینه‌ی DWORD (32-Bit) Values را انتخاب کنید. نام این متغیر را NumLines گذاشته و مقدار آن را عددی بین ۱ و ۱۰۰ قرار دهید. با این کار، تعداد و فشردگی خطوط افزایش پیدا می‌کند.

برای حذف تغییرات اعمال شده کافی‌ است در ویرایشگر رجیستری، بر روی متغیر مربوطه راست‌کلیک کرده و گزینه‌ی Delete را انتخاب نمایید.

سفارشی کردن اسکرین‌سیورهای پیش‌فرض ویندوز سطح ترفند: پیشرفته
سفارشی کردن اسکرین‌سیورهای پیش‌فرض ویندوز در صورت داشتن سوال و یا مشکل پیرامون این ترفند، می‌توانید آن را در انجمن‌های تخصصی ترفندستان مطرح کنید.
سفارشی کردن اسکرین‌سیورهای پیش‌فرض ویندوز منبع ترفند: وب سایت ترفندستان
سفارشی کردن اسکرین‌سیورهای پیش‌فرض ویندوز به پاس حرمت قلم و اندیشه، در صورت ذکر این ترفند منبع آن را نیز ذکر کنید. استفاده از این ترفند تنها با ذکر نام وب سایت ترفندستان مجاز است.
سفارشی کردن اسکرین‌سیورهای پیش‌فرض ویندوز لینک مستقیم ترفند:

http://www.tarfandestan.com/1392/07/10/customize-windows-default-screen-savers-using-registry.htmlترفندستان | Tarfandestan – اولین و بزرگترین وب سایت تخصصی ترفند های کامپیوتر و اینترنت
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *