سفیر سوریه در ایران: اسرائیل به دنبال تکه تکه شدن سوریه است

ایران > سیاست‌خارجی– دشمنان از راههای مختلف همچون سازمان ملل، شورای امنیت و ناتو در جهت ناتوان ساختن سوریه تلاش می کنند، اما دوستانی همچون ایران، چین، هند، مالزی، و.. ما را در مقاومت بیشتر دلگرم می‌سازند.

سفیر سوریه در ایران تصریح کرد: سوریه شاهد فتنه و جنگ فرقه‌ای و طایفه‌ای در منطقه به منظور کشتار مسلمانان است.

 عدنان محمود در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با ابراز خرسندی از سخنان ارزشمند وی و سایر مراجع و علما در خصوص وضعیت سوریه و رهنمون‌ها در این زمینه گفت: متاسفانه جریانات موجود در سوریه، در خدمت اسرائیل و اهداف شومش می باشند زیرا اسرائیل به دنبال تکه تکه شدن سوریه می‌باشد.

به گزارش ایسنا، عدنان محمود اذعان داشت: حلقه تازه حملات تروریستی در سوریه در حقیقت جنگ علیه ملت مسلمان می‌باشد و دشمن در منطقه جنگ مذهبی و طایفه‌ای برای کشتار مسلمانان ایجاد کرده است.

وی کشتار مظلومانه مردم، علما و غیرنظامیان در سوریه را محکوم کرد و افزود: استراتژی تازه اسرائیل و استکبار جهانی، ایجاد تفرقه میان مسلمانان است و این جدایی و جنگ فرقه‌ای به نفع منافع اسرائیل است.

وی یادآورشد: ارتش سوریه همچنان انسجام و وحدت خود را حفظ کرده و در مقابل حملات ددمنشانه دشمن ایستاده و در دفاع از حکومت بشار اسد به عنوان یکی از رهبران بزرگ، شجاع و مدبر، جان‌فشانی می‌نماید.

عدنان محمود با بیان اینکه دشمنان از راههای مختلف همچون سازمان ملل، شورای امنیت و ناتو در جهت ناتوان ساختن سوریه تلاش می کنند، اذعان کرد: اگرچه دشمنان از کشورهای مختلف و با روشهای گوناگون در صدد از میان بردن سوریه می‌باشند اما دوستانی همچون ایران، چین، هند، مالزی، و.. ما را در مقاومت بیشتر دلگرم می‌سازند.

وی ادامه داد: دشمن به صراحت از ما می‌خواهد ارتباط خود را با ایران و حزب الله لبنان قطع نماییم، اما ملت مسلمان سوریه هرگز چنین وحدت و انسجامی را کنار نمی‌گذارد.

سفیر سوریه در ایران مهم ترین هدف دشمن را ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و حکومت دانست و عنوان کرد: آنها با عملیات تروریستی مکانیزم تازه در ایجاد رعب و وحشت میان شیعیان در پیش گرفته‌اند و مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته‌اند تا به منافع خود دست یابند.

وی خاطرنشان کرد:سلاح ها از طریق ترکیه، قطر و عربستان سعودی مطابق با مستندات موجود وارد سوریه می گردد و زمینه قتل عام مسلمانان را فراهم می سازد که در این زمینه شیعیان و مسلمانان باید با هوشیاری توطئه ها را بشناسند و نگذارند دشمن در این جنگ به اهداف شومش دست یابد.

وی نقش علما را در هدایت شیعیان و مسلمانان مثبت ارزیابی کرد و گفت:رهنمون‌های علما نقش مهمی در مقاومت ملت سوریه در برابر تروریست‌ها دارد که در این ارتباط می خواهیم علمای ایران و شیعه فتنه‌ها و توطئه‌ها را به خوبی به مردم بشناسانند.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ