سفیر پاکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه اعلام کرد: سفیر پاکستان در تهران در ارتباط با پیگیری جدی وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی به وزارت امور خارجه احضار شد.

این مقام آگاه روز چهارشنبه ۹۳/۰۱/۰۶ در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: سفیر پاکستان در تهران صبح امروز (چهارشنبه) در ارتباط با پیگیری جدی وضعیت مرزبانان ایرانی ربوده شده و اقدام فوری دولت پاکستان در شناسایی و دستگیری عاملان شهادت یکی از مرزبانان و تحویل آنها به ایران احضار شد.

گروهک تروریستی جیش العدل ۱۷ بهمن ماه پنج مرزبان ایرانی را در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربود و به پاکستان منتقل کرد.

این گروهک تروریستی سوم فروردین ماه اعلام کرد که یکی از پنج مرزبان ایرانی ربوده شده به نام جمشید دانایی فر را اعدام کرده است.

«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه با ابراز تأسف شدید از خبر شهادت یکی از مرزبانان ایرانی به دست تروریست‌ها، دولت پاکستان را مسوول پاسخگویی نسبت به این موضوع دانست.

وی با بیان اینکه تاکنون اقدام جدی از سوی طرف‌های پاکستانی انجام نشده است، تاکید کرد: ایران خواستار اقدام جدی و فوری دولت پاکستان برای دستگیری و تحویل تروریست‌ها و تضمین سلامتی و بازگشت مرزبانان کشورمان است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. محمدمهدی گفت:

    سلام یک نصیحت به دوخانم ایرانی خانموقتی دروغ بگوید بسیار عیب دارد یکی سخن گوی وزارت خارجه ایران باید در تاریخ نام دونفر از زنهای دروغگوی جهان را بنویسند یکی خانم ابتکار ودیگری افخم باید در تاریخ نام این دوخانم را به نشانه بزرگترین دروغگویان زن در تاریخ جهانی باید ثبت شود بلی زن دروغگو خیلی خطرناکند چون زن دروغ بگوید اول به همسر وفرزندانش وبه خودش وحرمتش دروغ گفته ان زن دیگر نباید زن خوانده شود باید از همنوعی بشریت خارج کردئ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *