سقوط از بلندی و سر خوردن بیشترین حوادث خانه تکانی

۱۳م اسفند ،
ممتاز نیوز : حسن عباسی در گفت‌وگو با فارس اظهارداشت: در مبحث خانه تکانی بیشترین آمار اورژانس، سقوط از ارتفاع و سر خوردن بر روی کف سرامیک است که به سبب خیس بودن کف در هنگام نظافت منزل روی می‌دهد.

کارشناس فوریتهای پزشکی گفت: اشخاص دقت داشته باشند برای شست‌وشوی کف از دمپایی مناسب استفاده کنند، دمپایی ابری به خاطر منافذی که دارد می‌تواند سر خوردن اشخاص را تسهیل کند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران عدم استفاده از چهارپایه مناسب را سبب افتادن و بالا رفتن آمار شکستگی‌ها ذکر کرد.

کارشناس فوریتهای پزشکی کمردرد‌ها را از موارد دیگر مراجعه به اورژانس دانست و گفت: اغلب اشخاص به سبب جابه‌جایی اجسام سنگین دچار کمر درد می‌شوند.

عباسی افزود: بلند کردن غیراصولی اجسام در هنگام خانه تکانی و تغییر دکوراسیون می‌تواند گرفتگی کمر را سبب شود.

کارشناس فوریتهای پزشکی اورژانس گفت: اشخاص باید دقت داشته باشند تا برای جا به جایی وسایل سنگین آنها را به بدن خود بچسبانند؛ اگر هم می‌خواهند چیزی را از روی زمین بلند کنند اول بنشینند و بعد جسم را بالا بیاورند تا فشار کمتری به بدن وارد شود.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران افزود: مسمومیت با مواد شیمیایی و شوینده مسئله‌ای است که هر ساله اورژانس با آن درگیر است.

عباسی ادامه داد: بحث مخلوط مواد شوینده با هم، مسئله دیگری است که سبب تولید گاز سمی و متصاعد شدن آن می‌شود که به مسمومیت اشخاص می‌انجامد.

کارشناس فوریتهای پزشکی، حساسیتهای پوستی و چشمی را از موارد دیگر زنگ‌خور اورژانس دانست و گفت: یک قسمت از این حساسیت‌ها به گرد و خاک ناشی از خانه تکانی مربوط می‌شود اما آیتم دیگر آن به مواد شوینده و پاک کننده برمی‌گردد چرا که در فرآیند استفاده از آنها حساسیت‌های پوستی،چشمی و تنفسی بروز می‌کند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران گفت: بهتر است اشخاص در هنگام استفاده از مواد پاک‌کننده و شوینده از دستکش، ماسک و عینک استفاده کنند و ازکاربرد مواد شوینده و پاک کننده قوی در حمام و سرویس های بهداشتی که تهویه مناسب ندارند بپرهیزند.

عباسی افزود: در هنگام استفاده از این مواد می‌بایست حداقل یک در یا پنجره را باز گذاشت تا هوا جریان داشته باشد تا از غلظت گازهای حاصله کم شود.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران پیشنهاد کرد: هنگام خانه‌تکانی و تمیز کردن منزل، حتماً یک نفر دیگر در منزل حضور داشته باشد تا اگر مشکلی به وجود آمد، بتواند با اورژانس تماس بگیرد.

کارشناس فوریتهای پزشکی اورژانس تهران افزود: اورژانس می‌تواند هم خدمات مشاوره‌ای به اشخاص بدهد و هم در موارد اضطرار ،آمبولانس به محل اعزام کند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ