سلامت را فدای خانه تکانی نکنید!

۱۳م اسفند ،
ممتاز نیوز : شاید مهم ترین نکته ای که خانم های خانه دار در انجام خانه تکانی باید مدنظر داشته باشند این است که: گرچه قرار است با انجام خانه تکانی و از بین بردن آلودگی ها به استقبال بهار و سال نو برویم، اما نباید فراموش کنیم که مهم ترین هدیه ای که می توانید به اعضای خانواده خود بدهید حفظ تندرستی و سلامت خودتان است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از خراسان ؛  چرا که اگر در حین خانه تکانی برای شما اتفاقی بیفتد که سلامت تان را به خطر بیندازد، هم برای خودتان تعطیلات نوروز را تباه می کنید و هم برای دیگر اعضای خانواده! پس با رعایت نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم سلامتی خود را بیمه کنید.

کارهای بسیار سنگین مانند بلند کردن اجسام سنگین نظیر مبل و میز سبب می گردد ستون فقرات حالت طبیعی شان را از دست بدهند و خمیده شوند و همچنین احتمال خارج زدن دیسک و آسیب دیدن ستون فقرات بسیار می گردد.

پس هنگام بلند کردن اجسام سنگین دولا نشوید و تا حد امکان کمر خود را صاف نگه دارید و حتما از دیگر اعضای خانواده نیز برای برداشتن اجسام سنگین از روی زمین کمک بگیرید.

همچنین پیشنهاد می گردد کارهای منزل را به تدریج و به آرامی انجام دهید، هنوز تا پایان سال فرصت بسیاری داریم پس سلامتی خود را فدای سرعت دادن به کارهایتان نکنید.

اگر مواد شوینده هنگام شست و شوی فرش، پنجره ها و … با پوست شما تماس پیدا کند مولکول های چربی و غشای محافظ آن را از بین می برد در نتیجه پوست خشک می گردد و ترک می خورد.

برای جلوگیری از این عارضه پوستی که «اگزما» نامیده می گردد حتما باید از دستکش مرغوب و بعد از شست و شو از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

افرادی که به آسم و آلرژی مبتلا می باشند به هیچ وجه نباید در معرض مواد شوینده قرار بگیرند چون علائم بیماری آن ها را تشدید می کند.

توصیه می گردد از آب سرد برای شست و شو استفاده کنید چون بخار آب داغ سبب ماندگاری گاز مواد شوینده می گردد. این مواد را قبل از استفاده با آب رقیق کنید.

برای این که هنگام خانه تکانی با مشکلات عضلانی رو به رو نشوید نباید بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب کارهای سنگین انجام دهید. بهترین زمان برای انجام کارهای سنگین هنگامی است که بدن گرم است و خسته نیست.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ