سنگاپور همچنان در صدر دسترسی به اینترنت

۲۷م دیماه ، مهر- نتایج یک نظرسنجی جهانی نشان می دهد، در سال ۲۰۱۱ بیش از یک سوم بزرگسالان جهان در خانه هایشان به اینترنت دسترسی داشته اند، آماری که حاکی از روند با ثبات رشد اینترنت طی سالهای اخیر است.

نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ از ۱۴۸ کشور و منطقه انجام شده، دیروز سه شنبه انتشار یافته است.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد ۳۲ درصد بزرگسالان در سال ۲۰۱۱ به اینترنت خانگی دسترسی داشته اند این میزان در سال ۲۰۱۰، ۲۹ درصد و در سال ۲۰۰۹ ، ۲۵ درصد بوده است.

در چهل و هشت کشور و منطقه مورد بررسی در سال ۲۰۱۱، نیم یا بیش از نیمی از بزرگسالان به اینترنت خانگی دسترسی داشته اند. در ۲۳ کشور نیز میزان دسترسی به اینترنت خانگی ۸۰ درصد یا بیشتر بوده است.

سوئد و سنگاپور با ۹۳ درصد دسترسی خانگی به اینترنت رتبه اول این فهرست را به خود اختصاص داده اند. پس از آنها دانمارک و هلند قرار دارند که از هر ۱۰ خانه ۹ تا به اینترنت دسترسی دارد.

بر اساس این نظرسنجی در ایران در سال ۲۰۱۱ ، ۳۸ درصد بزرگسالان در خانه اینترنت داشته اند.

این مطالعه نشان می دهد هر چه کشور در بین اقتصادهای بزرگ و اقتصادهای نوظهور قرار داشته باشد دسترسی خانگی به اینترنت در آنها بیشتر است.

آمریکا که بزرگ ترین اقتصاد دنیاست با ۸۰ درصد اتصال خانگی به اینترنت در رتبه ۲۳ این فهرست است. پس از آن، ژاپن و آلمان- سومین و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا- ایستاده اند که به ترتیب ۷۳ و ۷۷ درصد به اینترنت خانگی دسترسی دارند.

در بین اقتصادهای نوظهور، روسیه بالاترین نرخ دسترسی به اینترنت خانگی را با ۵۱ درصد دارد. پس از آن برزیل با ۴۰ درصد و چین با ۳۴ درصد قرار دارد.

از سوی دیگر آفریقای جنوبی و هند به ترتیب با ۱۶ و سه درصد جزء پایین ترین دسترسی ها به اینترنت خانگی اند.

از ۴۱ کشور نیز کمتر از یک درصد از مردم به اینترنت خانگی دسترسی دارند از جمله کمتر از یک درصدها می توان به بروندی، گینه، مالی و ماداگاسکار اشاره کرد.

در توگو، بورکینافاسو، بنین، رواندا، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی، نیجر و کامبوج فقط یک درصد بزرگسالان به اینترنت خانگی دسترسی دارند.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.