سهمیه ویژه بنزین تاکسی‌ها حذف نشد/ تغییر سهمیه‌های بنزین صحت ندارد

عبدالله جلالی امروز در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت اختصاص ۲۰ درصد افزایش سهمیه ویژه ماهانه بنزین تاکسی‌های استان تهران، کرمان، خوزستان، بوشهر و هرمزگان، گفت: بر اساس توافق انجام گرفته با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قرار است این سهمیه بنزین تا ساعت ۲۴ امشب ۳۱ تیر ماه به کارت سوخت این خودروها واگذار شود.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت درباره عدم واریز افزایش ۲۰ درصدی سهمیه ویژه بنزین تاکسی‌های این ۵ استان در خرداد و تیر ماه سالجاری، تصریح کرد: افزایش ۲۰ درصدی سهمیه بنزین تاکسی این پنج استان مصوبه دولت بوده است.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون مصوبه‌ای برای لغو افزایش ۲۰ درصدی این سهمیه بنزین توسط دولت صادر نشده است، اظهار داشت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به دلیل انجام برخی از تغییرات نرم افزاری در سامانه هوشمند مهلتی از ستاد سوخت برای عدم واریز سهمیه بنزین تاکسی ها گرفته بود.

 

وی با بیان اینکه قرار است مرداد ماه ۲۰ درصدی افزایش سهمیه بنزین تاکسی‌های تهران، هرمزگان، کرمان، بوشهر، خوزستان معوق ماه‌های تیر و خرداد ماه به کارت هوشمند سوخت این خودروها واریز نشود، بیان کرد: تاکنون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درخواستی مبنی بر عدم اختصاص این سهمیه بنزین ارائه نکرده است.

 

جلالی همچنین در خصوص احتمال کاهش سهمیه بنزین برخی از خودروها تا ۱۲ ساعت آینده، تاکید کرد: برای مرداد ماه سالجاری هیچگونه تغییری در کاهش سهمیه بنزین خودروهای شخصی، عمومی، خدماتی و موتورسیکلت به وجود نمی آید.

 

به گزارش مهر، با موافقت ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها، سهمیه ویژه بنزین تاکسی‌های شهر تهران و چهار استان گرمسیری هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و بوشهر خرداد و تیر ماه امسال واریز نشد.
 
از مرداد ماه سال ۱۳۹۰ با موافقت ستاد هدفمندی یارانه‌ها و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، سهمیه بنزین تاکسی‌ها در شهر تهران و استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت.

 

بر این اساس سهمیه بنزین تاکسی‌های درون شهری که ۷۵۰ لیتر ماهانه بنزین دریافت می‌کردند به ۹۰۰ لیتر، سهمیه‌های ۵۰۰ لیتری به ۶۰۰ لیتر و سهمیه تاکسی‌های برون شهری دوگانه سوز از ۳۰۰ به ۳۶۰ لیتر در ماه افزایش یافت.
 
به گفته مسئولان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، در مجموع از مرداد ماه سال گذشته تاکنون با افزایش ۲۰ درصدی سهمیه بنزین تاکسی‌ها ۴۰۰ هزار لیتر به کل سهمیه اختصاص یافته به بخش ناوگان حمل و نقل اضافه شده است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ