سهم ۲۵ درصدی گوگل از ترافیک اینترنتی در ایالات متحده

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

به صورت میانگین در هر روز بیش از ۶۰ درصد از دستگاه‌های متصل به وب دارای تبادل ترافیک با سرورهای گوگل می باشند. این به آن معنا‌ست که مجموعا در حال حاضر گوگل از فیسبوک، نتفلیکس و توییتر بزرگتر است. تعجب‌‌آور نیست که گوگل در زمینه جستجو، با وجود فراز و نشیب، جلوتر از دیگر شرکت‌های موجود باشد، اما این شرکت حتی وقتی بازی وارد ترافیک اینترنتی می‌شود نیز آن را ادامه می‌دهد.
 
 
به گزارش وبلاگینا از deepfield، با توجه به مانیتورینگ اینترنت شرکت Deepfield، غول دنیای وب یک رکورد تازه در اینترنت را با دارا بودن نزدیک به ۲۵ ‌درصد ترافیک وب آمریکای شمالی در سرورهای خود، به ثبت رسانده است.
 
"بر اساس اندازه‌گیری‌های دستگاه‌های متصل به اینترنت و سهم کاربران مخاطب، گوگل اکنون در مجموع بزرگ‌تر از فیسبوک، نتفلیکس و توییتر است." Craig Labovitz از Deepfield در وبلاگ شرکت نوشته است: "شگفت‌آور است که به طور متوسط، روزانه ۶۰ درصد از تمام تبادل ترافیک مورد استفاده کاربران اینترنت و دستگاه‌ها با سرور‌های گوگل انجام می‌شود. این تجزیه و تحلیل شامل کامپیوترها، دستگاه‌های تلفن‌ همراه و همچنین صدها دستگاه از انواع کنسول‌های بازی، لوازم خانگی رسانه‌ای و دیگر دستگاه‌هایی است که اینترنت در آن‌ها تعبیه شده."
 
به گفته Labovitz علاه بر موتور جستجوی گوگل و پروژه‌های زیربنایی اینترنت پرسرعت مانند فیبر گوگل‌، این شرکت در حال جذب مقدار بسیاری از ترافیک وب از طریق سیستم تجزیه و تحلیل خود، میزبانی وب و پایگاه‌های تبلیغاتی است. منبع دیگر ترافیک شرکت گوگل، سرورهای "کش جهانی گوگل" می باشند که توسط بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنت در ایالات متحده و بیش از ۱۰۰ کشور دیگر استفاده می‌شود.
 
آخرین مطالعه Deepfield دربارهٔ ترافیک اینترنتی گوگل در سال ۲۰۱۰ بود که نشان داد این شرکت تنها ۶ ‌درصد از ترافیک اینترنت را سهیم است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *