سه طلا، دو نقره و یک برنز، حاصل تلاش فرنگی‌کاران جوان ایران در روز نخست

رقابت های کشتی فرنگی جوانان آسیا

در پایان مسابقات روز نخست رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا که در شهر آلماتی قزاقستان جریان دارد، تیم ایران صاحب سه مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز شد.

به گزارش سرویس ورزشی برنا، در وزن ۵۵ کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف ازبکستانی را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز در سه تایم کشتی گیر قزاقستانی را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. مردانی در دیدار نهایی در دو تایم با نتیجه مشابه یک بر صفر میراهات ماکساتوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. در این وزن کشتی گیران قزاقستان و کره جنوبی مشترکا سوم شدند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم بهنام مرادی در دورهای اول و دوم به ترتیب با کشتی گیرانی از تایلند و هند را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز کشتی گیر قرقیز را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. مرادی در دیدار نهایی مقابل بابیربیک زی لو بیدینوف از ازبکستان در دو تایم با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. در این وزن کشتی گیران قرقیزستان و قزاقستان مشترکا به مدال برنز رسیدند.

در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی زیدوند در دور اول حریف قرقیزستانی را مغلوب کرد و در دورهای دوم و سوم نیز کشتی گیران کره جنوبی و ازبکستان را شکست داد تا راهی دیدار فینال شود. زیدوند در دیدار فینال ژانی بیک کاندی بایف از قزاقستان را در سه تایم با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مدال طلا دست یافت. کشتی گیران قرقیزستان و هند در این وزن مشترکا سوم شدند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم پیام بویری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف چینی را مغلوب کرد. وی درمرحله نیمه نهایی نیز کشتی گیر هندی را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار پایانی در سه تایم با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان مغلوب شد و به مدال نقره رسید. در این وزن کشتی گیران قرقیزستان و چین مشترکا به مدال برنز دست یافتند.

در وزن ۹۶ کیلوگرم سامان نوروزی در دور اول نماینده ژاپن را مغلوب کرد و در دور دوم کشتی گیر تایلندی را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی کشتی گیر قرقیزستانی را برد. نوروزی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر یک میخائیل ایزوتوف از قزاقستان را در دو تایم با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۴ کیلوگرم مجید علیاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی گیر تاجیکستانی در تایم سوم در ثانیه های پایانی مغلوب شد و با توجه به حضور کشتی گیر تاجیک در دیدار فینال وی با پیروزی در گروه بازنده ها در دیدار رده بندی نیز محمد علی شمس الدینوف از ازبکستان را در دو تایم با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت. در این وزن کشتی گیران تاجیکستان و ترکمنستان اول و دوم شدند و مدال برنز دیگر به نماینده قزاقستان رسید.

رقابتهای اوزان ۵۰ و ۱۲۰ کیلوگرم این مسابقات امروز جمعه انجام می شود که اشکان قلی کیانی و مهدی پورشیخ به میدان می روند.

تیم ایران سال گذشته در رقابتهای آسیایی اندونزی به مقام قهرمانی رسیده بود.

رقابتهای کشتی آزاد جوانان آسیا روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ