سه غول دنیای سینما در یک قاب

۰۲م اسفند ،

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم سال ۱۹۷۲ بر مبنای رمانی از ماریو پوزو ساخته شد و داستان یک خانواده مافیایی پرقدرت در نیویورک را از ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ به تصویر می‌کشد.

مارلون براندو در «پدرخوانده» نقش ویتو کورلیونه رهبر خانواده را بازی می‌کند و آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد اس. کاستلانو، رابرت دووال، جان کازال و دایان کیتون دیگر بازیگران این فیلم می باشند که دو دنباله به همراه داشت.
 

فرانیسس فورد کوپولا برای «پدرخوانده» جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را گرفت و براندو برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد.
 

«پدرخوانده» اسکار بهترین فیلم را هم دریافت کرد و در هشت مورد دیگر شامل بهترین بازیگر مرد مکمل (پاچینو، جیمز کان و رابرت دووال) نیز نامزد اسکار بود. 


آل پاچینو، مارلون براندو و فرانسیس فورد کوپولا در پشت صحنه «پدرخوانده»
 

کوپولا مظهر گروهی از فیلمسازان معروف به «هالیوود نو» است؛ گروهی شامل مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، رابرت آلتمن، وودی آلن، ویلیام فریدکین، پیتر باگدانوویچ و برایان دی پالما که با ایده‌های نامعمول خود در اوایل دهه ۱۹۷۰ شیوه‌های رایج فیلمسازی را به چالش گرفتند.

این فیلمساز ۷۴ ساله که در میشیگان به دنیا آمده، در ۱۹۷۱ برای فیلم «پاتن» برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد و در ۱۹۷۵ نیز با «پدرخوانده: قسمت ۲» جوایز اسکار بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه اقتباسی را گرفت.

«مکالمه»، «اینک آخرالزمان»، «از صمیم قلب»، «ماهی پرجنب و جوش»، «کاتن کلاب»، «پگی سو ازدواج کرد»، «باغ‌های سنگ»، «تاکر: مرد و رویای او»، «پدرخوانده: قسمت ۳»، «دراکولای برام استوکر»، «جک»، «باران‌ساز»، «جوانی بدون جوانی» و «تترو» از دیگر آثار کوپولاست.
 

«پدرخوانده» اخیرا در در نظرسنجی مجله «سایت اند ساند» از کارگردانان سینما به طور مشترک با «سرگیجه» آلفرد هیچکاک به عنوان هفتمین فیلم برتر تاریخ انتخاب شد.
 

۵۸۵۸

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *