سوالات آزمون داوطلبان گروه زبان های خارجی کنکور منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آزمون سراسری سال دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از صبح پنجشنبه با رقابت داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی در ۳۴۶ حوزه امتحانی داخل و ۲۸ حوزه امتحانی خارج کشور به صورت همزمان آغاز شد.

داوطلبان گروه هنر بعداز ظهر پنج شنبه و علوم تجربی نیز صبح جمعه ۹ تیرماه در جلسه امتحان حاضر شدند.

آزمون گروه زبان های خارجی از ساعت ۱۵ امروز آغاز شد و داوطلبان پس از یک رقابت علمی سه ساعته جلسه امتحان را ترک کردند.

رقابت های این گروه آزمایشی با حضور ۱۱۰ هزار و ۳۶۸ متقاضی شامل ۷۴ هزار و ۴۵۹ داوطلب زن و ۳۵ هزار و ۹۰۹ داوطلب مرد برگزار شد.

در آزمون امسال، ۱۳ هزار و ۱۳۸ داوطلب، زبان های خارجی را به عنوان تنها گروه امتحانی خود انتخاب کرده اند و از آنجا که این گروه می تواند به عنوان گروه آزمایشی دوم و سوم داوطلبان دیگر گروه ها انتخاب شود، ۹۷ هزار و ۲۳۰ نفر از داوطلبان گروه های دیگر برای شرکت در آزمون رشته زبان های خارجی اعلام علاقه مندی کرده اند.

سوالات عمومی و اختصاصی داوطلبان آزمون سراسری گروه زبان های خارجی برای زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی هم اکنون بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته و قابل مشاهده و دسترسی است.

رقابت های آزمون سراسری امسال، صبح فردا ۱۰ تیرماه با رقابت داوطلبان گروه علوم انسانی پایان خواهد یافت.

کلید تصحیح سوالات عمومی و اختصاصی تمام گروه های آزمایشی آزمون سراسری سال نیز از ساعت ۱۵ روز یکشنبه ۱۱ تیر ماه از طریق پایگاه اینترنتی سنجش قابل مشاهده و دسترسی خواهد بود.

نتایج اولیه داوطلبان آزمون سراسری به همراه کارنامه آنها نیمه مرداد ماه منتشر می شود و داوطلبان مجاز نیز از ۱۷ تا ۲۳ مرداد ماه باید برای انتخاب رشته الکترونیکی آزمون خود اقدام کنند.

نتایج نهایی آزمون و انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های متمرکز آزمون سراسری سال در فاصله زمانی ۱۵ تا ۱۷ شهریور ماه بر روی پایگاه اینترنتی سنجش قرار خواهد گرفت.

در آزمون سراسری سال تعداد یک میلیون و ۶۶ هزار و ۱۴۱ نفر ثبت نام کرده اند که برخی از آنها در آزمون دو یا سه گروه آزمایشی شرکت می کنند و با احتساب داوطلبان چند رشته ای، تعداد یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۲۹۳ کارت ورود به جلسه برای داوطلبان صادر شده است.

از مجموع داوطلبان کنکور سراسری سال جاری ، ۴۴۹ هزار و ۹۵۵ نفر برای حضور در رقابت های گروه علوم تجربی ، ‌۳۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در علوم انسانی، ۲۶۰ هزار و ۵۵ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۴۶ هزار و ۷۸۰ نفر در گروه هنر و ۱۱۰هزار و ۳۶۸ نفر در گروه زبان های خارجی متقاضی شده اند.

فراهنگ**۱۰۵۵ ۱۴۱۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۰۶۱۵۸


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ