سوالات پولکی از مجنون دلخسته!

 

مهم ترین انتخاب های زندگی,جلسه ی خواستگاری

این جلسه نوبت به آن رسیده که در مورد پول و سیاست هم حرف بزنید .بالاخره زندگی با این ها همراه است…..

در مقاله ی اول با نام تقلب هایی مخصوص خواستگاری گفتیم که ازدواج یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی است و جلسه ی خواستگاری مثل جلسه ی کنکور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل نکاتی رابرای رفتار مناسب در جلسه ی خواستگاری بیان کردیم.
در مقاله ی دوم با نام مواد مورد نیاز برای پخت خواستگار گفتیم که اولین سر فصل سوالات شما در جلسه ی خواستگاری باید در موضوعات اعتقادی تان باشد. علاوه بر اینکه در زندگی دو نفره تان هر چه شباهت اعتقادی و مذهبی شما باهم بیشتر باشد ، آرامش بیشتری خواهید داشت، زمانی که صاحب فرزند می شوید ، در صورتیکه باهم از نظر اعتقادی متفاوت باشید ، نمی توانید در تربیت فرزندتان  همقدم و هم مسیر باشید.
در مقاله ی سوم با نام زیر میزی های قبل خواستگاری گفتیم یکی دیگر از شباهت هایی که کمک می کند تا زندگی خوبی داشته باشید ، نزدیکی فرهنگ خانوادگی شما دو نفر است. ممکن است دو نفر از دو قومیت متفاوت که از نظر فرهنگی و آداب و رسوم باهم فاصله زیادی دارند ، ازدواج کنند و خوشبخت شوند اما باید ملاحظات زیادی را در نظر بگیرند و حواس شان به جوانب برخوردها باشد.
پول و قلب
اما این همه ی ماجرا نیست! شما برای داشتن یک زندگی آرام و همراه با خوشبختی ، باید از جنبه های دیگر زندگی یکدیگر هم باخبر باشید. درست است که می گویند پول چرک کف دست است و مادیات بی ارزش است خیلی زیباست که  قرار است خانه ای بسازید که سایه بانش همه عشق و زیر پا فرش وفا باشد اما بالاخره باید در خانه ای زندگی کنید و زیر پای تان فرشی پهن باشد! پس نمی توانید مسایل مالی را ندیده بگیرید.این موضوع در مورد دختر خانم ها بیشتر صدق می کند زیرا در فرهنگ ما ، تامین مالی خانواده بر عهده ی مرد است و طبیعی است که خانواده ی دختر در مورد این موضوع سوال و تحقیق کنند البته این حرف به معنی اهمیت زیاد به مسایل مالی و تاکید بر داشتن خانه و ماشین و …نیست بلکه باید به گونه ای باشد که زوج جوان از عهده ی زندگی شان بر بیایند.
اصل مسایل مالی را که احتمالا خانواده ها در موردش صحبت می کنند اما دختر و پسر هم می توانند سوالاتی را در این خصوص از یکدیگر بپرسند که محتوای آنها بر می گردد به نگرش آنها به مسایل مالی و پس انداز و نحوه ی مدیریت اقتصادی در خانواده.

چند سوال پولکی برای مثال:
۱_به فکر پس انداز بوده اید؟
۲_در مورد مسکن چه تدبیری دارید؟
۳_درامد ماهیانه تان را چگونه خرج می کنید؟
۴_آیا به استقلال مالی رسیده اید؟
۵_آیاهمسرتان را در خرج شریک می دانید؟

خیلی خوب است که در بین سوالات تان نگرش یکدیگر به مسائل مالی را بررسی کنید. اینکه امروز شرایط اقتصادی تان چطور است و بتوانید باهم بر سر نحوه ی گذراندن زندگی تفاهم داشته باشید ، یک طرف قضیه ی مسایل اقتصادی است

این سوالات را بیشتر دختر خانم ها می پرسند اما سوالاتی که آقا پسر باید از شریک آینده ی زندگی اش بپرسد:
۱- به نظر شما پس انداز داشتن چقدر مهم است؟
۲- نظرتان در مورد خرید قسطی کالای لوکس چیست؟
۳-اهل پول قرض گرفتن هستید؟
۴- فکر می کنید با چه مقدار پول ماهیانه می توانید یک زندگی دو نفره را اداره کنید؟
۵- خود را آدم مقتصدی می دانید یا ولخرج هستید؟
خیلی خوب است که در بین سوالات تان نگرش یکدیگر به مسائل مالی را بررسی کنید. اینکه امروز شرایط اقتصادی تان چطور است و بتوانید باهم بر سر نحوه ی گذراندن زندگی تفاهم داشته باشید ، یک طرف قضیه ی مسایل اقتصادی است.اما ممکن است در آینده شما شرایط مالی متفاوتی داشته باشید ، پس نگاه زن و شوهر به پول و نحوه ی خرج کردن آن باید شبیه هم باشد.
علاوه بر مسایل اقتصادی موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار دهید ، نگرش سیاسی طرف مقابل است. البته گاهی افراد اصلا اهل سیاست نیستند و در این موارد لازم نیست سخت گیری زیادی داشته باشید اما گاهی خود فرد و خانواده اش طرفدار سفت و سخت یک تفکر خاص سیاسی است. حال اگر بخواهد با کسی که او هم طرفدار سفت و سخت یک حزب متضاد است ، زندگی مشترک داشته باشند ، ممکن است در طول زندگی چندان به مشکل برنخورند اما در مواقع خاص مثل انتخابات باید مدیریت قوی بر رفتار و گفتار خود داشته باشند در غیر اینصورت دچار اختلاف خواهند شد.

اگر فرد سیاسی نیستید که نیازی به بررسی زیاد نخواهید داشت اما اگر سیاست برای تان مهم است می توانید این سوالات را بپرسید:
۱- عضو حزب سیاسی خاصی هستید؟
۲- رای می دهید؟
۳- کدام روزنامه ها و سایت ها را می خوانید؟
۴-می شود بگویید که در انتخابات قبل ریاست جمهوری به چه کسی رای دادید؟
شرایط اقتصادی ومسایل سیاسی چیزهایی است که باید در جلسات خواستگاری در مورد آن صحبت کنید و در کنار مسایلی که در مقالات قبل مطرح کردیم ، تصمیم بگیرید که آیا برای هم مناسب هستید یا خیر؟
امید وارم انتخاب مناسبی داشته باشید و خوشبخت شوید….

 

 

 

منبع:beytoote.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *