سوتی جدید رویانیان

۲۸اردیبهشت،

مدیرعامل پرسپولیس گفت: «هر هوادار دو هزار تومان بدهد، می گردد ۴۰۰ هزار میلیارد تومان.»

 به نظر می‌رسد مدیرعامل پرسپولیس بعد از گذشت حدود یک سال و نیم، هنوز در ضرب و تقسیم مسائل فوتبالی مشکل دارد.

دیروز خبرگزاری ها بخشی از صحبت‌های رویانیان دربارهٔ درآمدزایی پرسپولیس را منتشر کردند: «اگر از هرکدام از هواداران دو هزار تومان دریافت کنیم ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود. دیوان محاسبات و مسئولان نظارتی بررسی کنند و این سرمایه‌ها برای باشگاه پرسپولیس بماند.»

۴۰۰ هزار میلیارد درآمد، در ازای پرداخت ۲۰۰۰ تومان توسط هر هوادار. با یک ضرب و تقسیم ساده به این نتیجه می‌رسیم که از دید رویانیان، پرسپولیس درحال حاضر ۲۰۰ میلیارد نفر طرفدار دارد. جمعیت جهان بر اساس آخرین آمار موسسه آمار امریکا از ۷ میلیارد و ۴۶ میلیون نفر است. رقمی که رویانیان اعلام کرده بیشتر از ۲۸ برابر جمعیت کل جهان می‌شود.

از طرفی از ابتدای حیات روی کره زمین، حدود ۸۰ میلیارد نفر روی این کره خاکی زندگی کرده‌اند. اگر در نظر بگیریم تمام انسان‌هایی که روی کره زمین زیسته‌اند پرسپولیسی بودند، باز هم ۱۲۰ میلیارد نفر کم می‌آید. در صورتی که فرض کنیم مدیرعامل پرسپولیس اشتباه لپی کرده و منظورش ۴۰۰ میلیارد تومان بوده، باز هم تعداد هواداران ۲۰۰ میلیون نفر می‌شود. بیشتر از دوبرابر و نیم جمعیت کل ایران.

رویانیان قبلا هم یک بار در تمرین پرسپولیس به بازیکنان این تیم گفته بود از ۳ بازی آینده ۱۲ امتیاز می‌خواهد، اما این بار اما رقم سوتی رویانیان بسیار بیشتر از دفعات قبلی است.

جام


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *