سودآورترین فیلم های تاریخ سینما معرفی شدند

نشریه ی سینمایی اسکرین فهرستی ازسودآورترین فیلم های ساخته شده در دنیای سینما را منتشر کرد.

به گزارش سه نسل به نقل از آفتاب ، از میان صدها فیلمی که سالانه در سراسر دنیا ساخته می شوند، فقط تعداد محدودی هستند که به موفقیت فراوان و سودهای کلان دست می یابند که فیلم های هالیوودی از سودآورترین این فیلم ها هستند.

در رتبه ی اول پرسودترین فیلم های دنیای سینما برخلاف انتظار کمدی رمانتیک «عروسی پردردسر یونانی» قرار دارد که تنها با هزینه ی تولید شش میلیون دلار توانست ۳۶۹ میلیون دلار فروش داشته باشد و نام خود را به عنوان یکی از سودآورترین فیلم های دنیای سینما ثبت کند.

بی شک یکی از موفق ترین فیلم های ساخته شده تاکنون فیلم «ای.تی» به کارگردانی«استیون اسپیلبرگ» است که با بودجه ی ۲۵ میلیون دلاری توانست ۷۹۳ میلیون دلار در گیشه بفروشد. داستان فیلم «ای.تی» درباره ی یک گروه از بچه هاست که با کشف یک موجود بیگانه فضایی به او اهمیت خانواده، مسئولیت و عشق را می آموزند.

چندی پیش صحنه ای از فیلم «E.T» محصول ۱۹۸۲ عنوان به یادماندنی ترین صحنه ی تاریخ سینما را به خود اختصاص داد. در این سکانس موجود فضایی با خداحافظی از دوستان اش، به سوی خانه اش برمی گردد که مقابل ماه درحال دوچرخه سواری دیده می شود.

این فیلم که در زمان اکران پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد و هم اکنون یکی از موفق ترین آثار اسپیلبرگ در زمینه تجاری محسوب می شود، موفق به کسب چهار جایزه اسکار شد و در جوایز گلدن گلوب بهترین فیلم سال انتخاب شد. «ای.تی» اگرچه درباره دنیای کودکان و افسانه های تخیلی و فضایی بود، اما توجه مخاطبین بزرگسالان را نیز به خود جلب کرد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز دیوید دوناتلو ایتالیا را در سال ۱۹۸۳ کسب کرد.

یکی دیگر از موفق ترین و سودآورترین فیلم های جهان سینما دوباره متعلق به «استیون اسپیلبرگ» است. فیلم پرطرفدار «جنگ ستارگان» که با هزینه ۴۰ میلیون دلاری ، فروش ۷۷۵ میلیون دلاری را در گیشه رقم زد و سود فراوانی را برای تولیدکنندگان اش به همراه داشت.

با وجود اینکه دو فیلم ابتدایی سری فیلم های تخیلی «ارباب حلقه ها» بسیار سودآور بودند، اما قسمت سوم و نهایی این فیلم ها با عنوان «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» با پشت سر گذاشتن دو قسمت قبلی نیز یکی سودآورترین فیلم های تاریخ سینما نام گرفت.


جدیدترین مطالب تفریح و سرگرمی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ