سوریه رسما ترکیه را تهدید کرد – بین الملل

سوریه، دولت ترکیه را تهدید کرد، در صورتی‌که به دخالت‌های خود در امور داخلی سوریه پایان ندهد، کردهای ترکیه و سوریه را به موشک مجهز خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری المنار، منابع کرد سوری نزدیک به حزب کارگران کردستان و حزب اتحاد دمکراتیک سوریه تاکید کردند که دمشق در این اواخر پیام تهدید‌آمیزی برای آنکارا ارسال کرده است.

این منابع تاکید می‌کنند که دمشق در این پیام آنکارا را تهدید کرده است، در صورتی‌که به دخالت‌هایش در امور داخلی سوریه پایان ندهد که هم اکنون در استان ادلب شکل دخالت مستقیم به خود گرفته است، دمشق نیز دست به مقابله به مثل خواهد زد.

منابع مذکور می‌گویند: دمشق به آنکارا هشدار داده ادامه سیاست‌های گذشته‌اش در قبال سوریه موجب می‌شود تا دمشق نیز دست به مسلح کردن کردهای معارض ترکیه بزند و سلاح‌های سنگین و سبک مورد نیاز آنها را تامین کند.

دمشق در ادامه ‌افزود: ادامه سیاست‌های آنکارا دمشق را وامی‌دارد، سلاح‌هایی همچون موشک‌های «کورنت» در اختیار معارضان کرد ترکیه قرار دهد که در مبارزه خود علیه دولت مرکزی به آن نیاز مبرم دارد و این اقدام بی‌تردید معادله نزاع‌ و درگیری‌ در منطقه کوه‌های قندیل را تغییر خواهد داد.

۴۹۲۶۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *