سویه امیکرون به گیلان رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی گفت: موارد ابتلا به سویه امیکرون در گیلان مشاهده شد.

سویه امیکرون به گیلان رسید

به گزارش ممتاز نیوز، دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تاثیر پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع سویه امیکرون ویروس کووید۱۹، اظهار کرد: در استان گیلان موارد ابتلا از سویه امیکرون مشاهده شده و انتظار می رود هم استانی ها بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: حفظ فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و دورهمی ها می تواند مانع از شیوع سویه جدید کرونا در استان شود.

حیدرزاده با بیان اینکه علائم ابتلا به امیکرون شبیه سرماخوردگی است گفت: برای احتیاط بیشتر و حفظ سلامتی اطرافیان، کسانی که علائمی شبیه سرماخوردگی مانند سردرد، گلودرد و خستگی در خود مشاهده می کنند، بهتر است از سایر اعضای خانواده دوری کرده و خود را قرنطینه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: اقدام به دریافت واکسیناسیون کووید۱۹(دزهای دوم و سوم) و رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و دوری از اجتماعات و مراکز شلوغ می تواند در کنترل و پیشگیری از شیوع امیکرون بسیار تاثیرگذار باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی هر چه بیشتر مردم و اصناف، شاهد کنترل هر چه بهتر و بیشتر سویه اومیکرون کووید۱۹ در سطح استان باشیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *