سینماها در ایام عزاداری تعطیل نیست

جام جم آنلاین: مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی با اشاره به اکران فیلم‌هایی با محتوای ارزشی و دینی در ایام عزاداری گفت: علاقه‌مندیم فیلم‌هایی در ایام عزاداری و مناسبت‌ها اکران شود تا خدمت‌رسانی به مردم ادامه یابد.

سیدعلیرضا سجادپور، مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی کشور در گفت‌و‌گو با فارس درباره اکران فیلم‌ها در ایام شهادت و عزاداری گفت: اکران این‌گونه فیلم‌ها بستگی به مصادیق و مناسبت خاص آن دارد، باید دید چه مناسبتی داریم و چه فیلم‌هایی روی پرده هستند. در روزهای عزا و شهادت صرفا فیلم‌هایی با مضامین و محتوایی ارزشی، مذهبی و دینی ممکن است اجازه اکران داشته باشند که با توافق با سینما صورت می‌گیرد. ممکن است سالن سینما آن روز خاص را بخواهد تعطیل کند، اما اگر باز باشد، می‌تواند با اجازه اداره کل نظارت و ارزشیابی، فیلم‌ها را نمایش داده و به خدمت‌رسانی ادامه دهد.

سجادپور در ادامه توضیح داد: طبیعی است که در ایام عزا، فیلم‌های کمدی یا فیلم‌هایی که زمینه کمدی دارد یا فیلم‌هایی که محتوایی و ارزشی محسوب نمی‌شود، اجازه اکران پیدا نمی‌کند؛ این به مصادیـــق مربوط می‌شود و هر بار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که چه فیلمی در اکران است. یک فرمول کلی نمی‌‌توان ارائه داد که بدون هماهنگی با اداره کل صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: همه ما علاقه‌مند هستیم که فیلم‌هایی در اکران وجود داشته باشد تا در مناسبت‌ها و ایام عزا هم سینما‌ها بتواند فیلم‌های ارزشی، محتوایی و دینی را به نمایش بگذارد و به خدمت‌رسانی ادامه دهد. در ایام عزاداری ممکن است فیلم‌هایی وجود داشته باشد که شایستگی لازم برای اکران را داشته باشد، در این نوبت اکران در ایام فاطمیه ۲ فیلم «قلاده‌های طلا» و «سیب و سلما» تشخیص داده شد که ادامه اکران دهد.

مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی در ادامه به نحوه اعلام تعطیلی سینماها به مخاطبان گفت: ایام تعطیل طبق بخشنامه‌ای هر سال به انجمن سینماداران و ادارات کل ارشاد در استان‌های کشور ابلاغ می‌شود، اما در این نوع موارد ما به انجمن سینماداران اعلام می‌کنیم، سینماهایی که علاقه‌مند هستند و این فیلم‌ها را نمایش می‌دهند، می‌توانند به نمایش خود ادامه دهند. وی در خاتمه درباره اطلاع‌رسانی درست به مخاطب در این مورد گفت: اطلاع‌رسانی باید درست صورت می‌گرفت، ما ۲ روز قبل از تعطیلات این تاییدیه را به انجمن سینماداران اعلام کردیم.

بنابر این گزارش، پیش از این محمدرضا صابری، یکی از اعضای انجمن سینماداران در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد: سینماها از روز ۵ اردیبهشت ساعت ۱۹ به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) تا صبح روز
۷ اردیبهشت ماه تعطیل است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ