سپاهان صدر را از استقلال می‌گیرد ؟

۲۶م اسفند ،

 دو دیدار پایانی هفته‌ سی‌ام لیگ برتر در آخرین روز کاری سال ۹۱ برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، در این روز استقلال، سپاهان و تراکتورسازی؛ سه تیم مدعی قهرمانی به میدان می‌روند.

نگاهی به این ۲ بازی می‌اندازیم؛

*تراکتورسازی – سپاهان؛ نبرد آسیایی در تبریز

سپاهان و تراکتورسازی تیم‌های دوم و سوم جدول لیگ در تبریز رودر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. هر دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند. البته سپاهان با شکست دور از انتظار و سنگین ۳ بر یک مقابله الغرافه قطر به تبریز می‌رود در حالیکه تراکتورسازی هنوز صدرنشین گروهش است و شکستی در آسیا نداشته است. تراکتورسازی اگر بتواند سپاهان را شکست بدهد بازهم صدرنشین نخواهد شد و با ۵۸ امتیاز در رده دوم قرار می‌گیرد اما در صورت پیروزی سپاهان در تبریز امکان دارد که زردپوشان اصفهانی صدرنشین شوند به شرطی که منصور ابراهیم‌زاده سرمربی اصفهانی نفت بتواند هر سه امتیاز را از استقلال بگیرد. مساوی سپاهان و تراکتورسازی آبی‌پوشان پایتخت را خوشحال می‌کند و فاصله آنها را در صدر جدول با رقبایشان بیشتر می‌شود.البته پیروزی در تبریز کار بسیار دشواری است و تراکتورسازی در خانه همیشه بهتر و تهاجمی‌تر بازی می‌کند و کمتر تیمی می‌تواند در ورزشگاه یادگار امام تبریز پیروز شود.  تراکتورسازی در این دیدار قاسم دهنوی و جواد کاظمیان را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و سپاهان هم علی احمدی و همچنین رسول خوروش سرپرست تیم محروم می باشند.

* نفت تهران – استقلال؛ هموار شدن راه قهرمانی آبی‌ها با مهار نفت؟

اگر چه در این بازی نفت میزبان است اما با تصمیم شورای تامین بازی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد این در حالی است که نفت تهران خواهان انجام بازی در ورزشگاه تختی تهران یا یادگار امام قم بود و حتی تهدید کرد در صورتیکه بازی در ورزشگاه دلخواه آنها انجام نشود بعد از انجام بازی در ورزشگاه آزادی به AFC شکایت می‌کنند.

نفت شانس اندکی برای کسب سهمیه آسیایی در لیگ برتر دارد و اگر می خواهد آسیایی شود باید استقلال را شکست بدهد. آبی‌پوشان در این مسابقه دو محروم دارند. آرش برهانی و حنیف عمران‌زاده نمی‌توانند مقابل نفت بازی کنند هرچند عمران‌زاده به دلیل اعتراضش به بازی نکردن در دیدار با العین در حال حاضر از سوی کادر فنی تنبیه انضباطی شده است اما نبود آرش برهانی می‌تواند برای استقلال دردسر درست کند. در تیم نفت دو بازیکن انگیزه بیشتری دارند. میثم حسینی و امین منوچهری مدافع و مهاجمی که نیم فصل اول در استقلال بازی می‌کردند و در نیم فصل به نفت آمده‌اند می‌خواهند باردیگر خودشان را به قلعه‌نویی ثابت کنند.

 استقلال اگر نفت را مهار کند و سه امتیاز این بازی را بگیرد با ۶۲ امتیاز و صدرنشینی مطلق سال را تمام می‌کند و راه قهرمانی آنها هموارتر می‌شود اما اگر نفت با سرمربیگری ابراهیم‌زاده استقلال را شکست بدهد و سپاهان در تبریز پیروز شود در آن صورت اصفهانی‌ها صدرنشینی را در آخر سال از استقلال خواهند گرفت.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *