سکته مغزی استاد برجسته موسیقی ایران

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

13920710000583_PhotoAنور محمد دُرپور، هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی کشور دچار سکته قلبی و مغزی شد ولی بیمارستانی که او در آن بستری خواهان ترخیص وی شده است.

نور محمد دُرپور، نوازنده و خواننده نامدار موسیقی عرفانی ناحیه تربت جام که از شهرت جهانی برخوردار است و به عنوان استاد بلامنازع این عرصه بسیاری از بزرگان موسیقی سنتی ایران از آموزه های او بهره برده‌اند، به سبب سکته قلبی و مغزی در بیمارستان قائم مشهد بستری شده است در حالی که بیمارستان به سبب کمبود تخت خواستار ترخیص او شده است.

فاروق دُرپور، فرزند استاد نورمحمد دُرپور، دربارهٔ وضعیت جسمی پدرش و اتفاقاتی که سبب وخامت حال وی شد، گفت: چند روز پیش استاد دچار ناراحتی در ناحیه قلب خود شد که با معاینات پزشکان مشخص شد وی دچار سکته قلبی شده‌اند، به همین سبب به دستور پزشکان تربت جام ایشان را برای انجام عمل آنژیوگرافی به بیمارستان قائم مشهد منتقل کردند.

وی با توضیح این مطلب که پس از بستری استاد در بیمارستان قائم، مسئولان بیمارستان از حضور همراهان استاد در آنجا ممانعت به عمل آوردند، افزود: به دنبال انجام عمل آنژیوگرافی به ما اطلاع دادند که دو رگ قلبی ایشان دچار گرفتگی است و نیاز به انجام عمل قلبی دارند که سرانجام با شور پزشکان این نتیجه حاصل شد که با انجام عمل بالون زدن گرفتگی رگ‌های قلبی ایشان مرتفع شود.

فاروق دُرپور تاکید کرد: پس از آنکه خانواده دُرپور وسایل لازم برای انجام این عمل را تهیه کرد و در اختیار بیمارستان گذاشت، پزشکان اقدام به انجام عمل کردند و به خانواده اطلاع دادند که وضع استاد بهبود یافته و عمل موفق بوده است، اما همچنان اجازه حضور پیش استاد را به ما ندادند.

وی گفت : به همین سبب ما به ناچار با اطمینانی که پزشکان به ما دادند از مشهد به تربت جام برگشتیم در حالی که استاد در بیمارستان همچنان بستری بود و این وضع تا ساعت هشت شب همچنان برقرار بود، اما در ساعت ۱۰ شب از بیمارستان به ما اطلاع دادند که باید مجدداً به بیمارستان مراجعه کنیم، که با پی گیریهای ما مشخص شد استاد در این مدت در بیمارستان دچار عارضه سکته مغزی شده‌اند.

فاورق دُرپور افزود : به این ترتیب استاد نور محمد دُرپور به دنبال سکته مغزی به مدت یک روز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، اما بلافاصله پس از گذشت یک روز بیمارستان خواستار آن شد که به سبب کمبود تخت استاد نور محمد دُرپور را از بیمارستان ترخیص کنیم.

فرزند  نور محمد دُرپور توضیح داد: این درخواست بیمارستان پس از آن صحبت‌های متعدد خانواده و دوستان استاد با مسئولان بیمارستان، به انتقال استاد به یک اطاق شش تخته در بخش عادی تقلیل یافت درحالی که به سبب عارضه سکته مغزی پیش آمده در بیمارستان، باید وی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شد.

فاروق دُرپور افزود : با وجود تمام این مسایل، در حالی که اکنون توانایی حرکتی سمت چپ بدن و قدرت تکلم استاد نور محمد دُرپور از بین رفته است و وضع وی به هیچ عنوان رضایت بخش نیست، بار دیگر از شب قبل مسئولان بیمارستان اعلام کرده‌اند که باید استاد را از بیمارستان ترخیص کنیم و حاضر به پذیرش استاد حتی در بخش عمومی نیز نیستند، آن هم در حالی که سکته مغزی استاد در شرایطی رخ داد که وی در بیمارستان برای درمان قلبش بستری بوده است.

فرزند استاد نورمحمد دُرپور در پایان خواستار رسیدگی مسئولان به وضع سلامتی این پیشکسوت موسیقی نواحی ایران شد و گفت : در این مدت تنها فردی که از جامعه موسیقی کشور پی گیر وضع سلامت و درمان استاد بوده است، جناب آقای درویشی بوده‌اند در حالی که وضعیت نومحمد به گونه ای است که اقدام سریع مسئولان هنری و موسیقی کشور برای درمان و بهبود وضع ایشان لازم و ضروری است.

وی تاکید کرد: تنها تقاضای خانواده نورمحمد به عنوان یکی از مفاخر موسیقی ایرانی و ملت بزرگ ایران این است که ترتیبی اتخاذ شود تا بیمارستان نسبت به رسیدگی به وضع ایشان تا بهبود شرایط وی مسئولیت احساس کند و از ترخیص و عدم رسیدگی به شرایط وی به ادعای کمبود تخت بیمارستانی اجتناب کند.

منبع: فارس


موسیقی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *