سکته های مغزی از علل اصلی معلولیت در اشخاص بزرگسال

۸فروردین ۱۳،

سکته های مغزی از علل معلولیت در اشخاص بزرگسال و از علل اصلی مرگ و میر کشورهای توسعه یافته محسوب می گردد

حسین نحوی نژاد رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران افزود: بدلیل استفاده از معاینات تازه که به پیش بینی سکته مغزی یاری می رسانند و همچنین در درمانهای کنترل کننده فشار خون بالا و عادات خوب تغذیه ورزش درصد مرگ و میر ناشی از سکته های مغزی کاهش پیدا کرده است .

وی گفت : متأسفانه بعد از سکته های مغزی بیماران از محیطهای اجتماعی دور می ماند که به اعتقاد ما به محض اینکه بیمار مبتلا به سکته مغزی به لحاظ علائم حیاتی از ثبات برخوردار گردید باید توانبخشی آغاز گردد و پس از انتقال بیمار به منزل نیز ادامه یابد .

نحوی نژاد افزود: سکته های مغزی نیاز به مراقبتهای پزشکی فوری دارد و تحقیقات نشان می دهد که آغاز درمان در خلال ساعتهای اولیه ظاهر شدن علایم مغزی می تواند در بدست آوردن بهترین نتیجه مهم باشد.

وی در خصوص اقدامات پیشگیری از وقوع سکته مغزی گفت : کنترل منظم فشارخون ، ترک مصرف دخانیات ، ورزش منظم ، تغذیه سالم و کنترل بیماری دیابت از راهکارهای موثر مطرح می گردد.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت :با توانبخشی سکته های مغزی و اقداماتی نظیر فیزیوتراپی جهت تقویت عضلات و بهبود حس تعادل و هماهنگی عضلانی ، گفتار درمانی ، کاردرمانی جهت بهبود هماهنگی چشم و دست و مهارت هایی نظیر حمام کردن و آشپزی می باشد و اشخاص نباید نگران مهارت های زندگی بیماران شوند بلکه باید با آنها همکاری کافی را داشته باشند ./س 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *