سکه و طلا امروز هم ارزان می گردد

۲۷فروردین۱۳،

 خبرگزاری مهر: باتوجه به روند کاهشی قیمت طلا در بازارهای جهانی، کاهش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی در روز چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

روند کاهشی قیمت جهانی هر اونس طلا که در دو هفته اخیر ۲۰۰ دلار کاهش یافته بود، در روز جاری( چهارشنبه) نیز همچنان ادامه دارد و براساس تازه‌ترین گزارش، قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی به یکهزار و ۳۷۴ دلار رسیده است.

در همین حال، گزارش‌های بین‌المللی از تداوم کاهش قیمت جهانی طلا در روزهای آینده حکایت دارد. باوجود بعضی مقاومتی‌ها در بازار، قیمت طلا و سکه از ظهر امروز چهارشنبه نیز کاهش خواهد یافت.

در پایان معاملات دیروز سه شنبه، قیمت سکه تمام طرح تازه به یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان، طرح قدیم به یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، نیم سکه به ۶۷۰ هزار تومان، ربع سکه به ۴۱۸ هزار تومان، سکه گرمی به ۲۹۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۲۴ هزار تومان کاهش یافته بود.

در همین حال، قیمت‌های واقعی سکه تمام طرح تازه را از فرمول قیمت‌گذاری ذیل به‌دست آورد.

۴٫۲۴۹۲۷  ÷ (قیمت یک دلار بازار× قیمت یک اونس طلا) = قیمت یک عدد سکه تمام

قیمت دلار در بازار ۳۵۰۰ تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۷۴ دلار است. حال اگر عدد ۳۵۰۰ را در عدد ۱۳۷۴ ضرب کنیم و عدد حاصل را بر عدد ۴٫۲۴۹۲۷ ( وزن طلای خالص سکه) تقسیم کنیم، قیمت سکه تمام طرح تازه یک میلیون و ۱۳۲ هزار تومان می‌شود، این در حالی است که قیمت این نوع سکه در بازار در حال حاضر یک میلیون و۳۱۶ هزار تومان است.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.