سگ‌های موادیاب وارد گمرک می‌شوند

در کنار داشتن رتبه اول علمی در منطقه مشکل ناچیز مواد مخدر در کشور وجود دارد و امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها آن را به صفر برسانیم.

ایسنا: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در کنار داشتن رتبه اول علمی در منطقه مشکل ناچیز مواد مخدر در کشور وجود دارد و امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها آن را به صفر برسانیم.

مصطفی محمدنجار در حاشیه مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: ایران امروز رتبه اول علمی را در منطقه و رتبه بالایی در سطج جهان به خود اختصاص داده است و این امر در سایه همت جوانان، نخبگان و دانشمندان ایران محقق شده است.

وی افزود: مواد مخدر مشکل ناچیزی است که در کشور وجود دارد و البته زیبنده نظام و جامعه ایرانی نیست و بدنبال یک برنامه‌ریزی موثر از سوی همه دستگاه‌ها هستیم و امیدواریم بتوانیم این مشکل را به صفر برسانیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در بحث مقابله اولویت‌های جدیدی را برنامه‌های ستاد تعریف کرده‌ایم که برخورد بسیار قاطع و محکمی را با سران مافیای مواد مخدر و دانه درشتها خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در بحث پیشگیری نیز سرمایه گذاری سنگینی در امور فرهنگی و آگاه سازی و اطلاع رسانی انجام می دهیم و در بخش بهداشت و درمان نیز برنامه های مدونی تعریف کرده ایم.

محمدنجار تصریح کرد: امروز غرب در بخش مواد مخدر صنعتی سرمایه گذاری کرده و تولید آن را از طریق اینترنت آموزش می دهد که این موضوع خطر جدیدی است لذا ستاد مبارزه با مواد مخدر در اصلاحیه قانون جدید به صورت جدی و قاطع با تولید کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر صنعتی برخورد می کند.

محمدنجار در پاسخ به سووالی مبنی بر اینکه معاون پیشگیری از جرم قوه قضاییه اعلام کرده که ایران تبدیل به صادر کننده مواد روانگردانها در دنیا شده ایم به عنوان دبیر کل ستاد مبارزهه با مواد مخدر این موضوع را تایید می کنید؟ پاسخ داد: از خود ایشان سوال کنید که این موضوع را گفته اند، اگر از من می شنوید باید بگویم که جمهوری اسلامی ایران مبارزه موثری را انجام می د هد و بر اساس قانون جدید با تولید کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر صنعتی بشدت برخورد می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که مخدرهای صنعتی در داخل کشور تولید می شود اظهار کرد : خیر چنین چیزی نیستف موارد زیادی وجود دارد که از بیرون واردد می‌شود و بعضی از مواد نیز ترانزیت می شود که برای مقابله با آن در حال تجهیز کردن گمرک ها به ایس ری و سگ مواد یاب و سایر دستگاههای حفاظتی هستیم تا بشدت جلوی ورود این مواد پیش سازبه کشور و از ایران به افغانستان را بگیریم.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ