سیامند رحمان غوغا به پا کرد

خبرگزاری مهر: وزنه‌بردار سنگین وزن کشورمان در شب پایانی مسابقات وزنه‌برداری پارالمپیک لندن غوغایی به پا کرد و با ارتقای چندباره رکورد پارالمپیک و جهان ضمن دستیابی به مدال طلای پارالمپیک چهاردهم، قوی‌ترین مرد معلول این بازی‌ها لقب گرفت.
مسابقات وزنه برداری پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن چهارشنبه شب با رقابت وزنه برداران در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم به اتمام رسید. این رقابت عرصه درخشش جوان ایرانی سیامند رحمان بود که در سالن وزنه برداری اکسل شهر لندن غوغایی به راه انداخت و با ارتقای رکورد پارالمپیک در دو نوبت قوی‌ترین مردان معلول جهان لقب گرفت.

سیامند رحمان در نخستین حرکت خود موفق به مهار وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی شد و با این حرکت رکورد پارالمپیک را بهبود بخشید. رحمان در دومین حرکت به راحتی وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی را مهار کرد و رکورد پارالمپیک را ۱۰ کیلوگرم دیگر ارتقا داد. دلاورمرد اشنویه در سومین حرکت خود درخواست وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را کرد تا رکورد جهان را که متعلق به خودش بود را یک کیلوگرم ارتقا دهد.

رحمان در حرکت سوم وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را نتوانست مهار کند و با مهار وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی مدال طلای وزن ۱۰۰+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن را با افتخار به گردن آویخت.

پس از سیامند رحمان که به راحتی قهرمان شد، “فارس العجیلی” از عراق با مهار وزنه ۲۴۲ کیلوگرمی به مدال نقره وزن ۱۰۰+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن دست یافت و “بائه چون کئون” از کره جنوبی با پرس وزنه ۲۳۲ کیلوگرمی به مدال برنز این وزن رسید.

مدال طلای سیامند رحمان پنجمین مدال ایران در روز هفتم بازی‎های پارالمپیک لندن بود. امروز همچنین علی محمدیاری (پرتاب دیسک)، جواد حردانی (پرتاب وزنه)، علی صادق‌زاده (وزنه برداری) و تیم ریکرو بانوان ایران صاحب مدال برنز شدند. کاروان ورزش ایران تاکنون در چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک به مدال‌های زیر دست پیدا کرده است:

مدال طلا:
جلیل باقری (پرتاب وزنه)، پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، زهرا نعمتی (تیروکمان)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه)، سیامند رحمان، نادر مرادی، علی حسینی و مجید فرزین (وزنه برداری)

مدال نقره:
مهرداد کرم‌زاده (پرتاب دیسک)، محسن کائیدی (پرتاب وزنه)، روح الله رستمی (وزنه برداری) و عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)

مدال برنز:
ساره جوانمردی (تفنگ بادی ۱۰ متر)، علی صادق‌زاده (وزنه برداری) و جواد حردانی (پرتاب وزنه)، علی محمدیاری (پرتاب دیسک) و ریکرو تیمی بانوان

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از ۸ تا ۱۸ شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با ۷۹ ورزشکار جانباز و معلول در ۱۳ رشته ورزشى (۱۰ رشته جانبازان و معلولان و ۳ رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار “توکل، تلاش، میثاق با شهدا” در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ