سید حسن خمینی: هاشمی مرد صلح و جنگ بود

تولیت حرم امام خمینی (ره) گفت: آیت‌الله هاشمی هم مرد صلح و هم مرد جنگ بود. می‌دانست دنیا سختی، زندان، جنگ و فحش دارد.

به گزارش ممتازنیوز، حجت الاسلام سید حسن خمینی در مراسم درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: چهارمین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی را به خودمان، فرزندان مکرمشان و بیش از همه به همسر مکرمه‌شان تسلیت عرض می‌کنم.
وی با اشاره به سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی نیز گفت: امروز سالگرد سقوط هواپیمایی است که عده‌ای از هموطنانمان مظلومانه در آن جان باختند.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: از جمله مومنین کسانی هستند که عهدی که با خدا بستند را به جا آوردند.

وی‌ در ادامه این سخنرانی گفت: مرحوم هاشمی مرد روزهای سختی بود. مرد فرار نبود. قبل انقلاب تا پای اعدام رفته بود. مرد روزهای سخت جنگ بود. داستان جنگ ما داستان مردم مظلوم در مقابل همه قدرت‌ها بوده است. همه دنیا پشت سر صدام بودند. آقای هاشمی قهرمان صلح و قهرمان جنگ بود.

سید حسن خمینی با اشاره به خاطره‌ای از سفر خود با آیت‌الله هاشمی گفت: سال ۱۳۶۴ مرحوم هاشمی به ژاپن سفر کردند. من ۱۳ سالم بود و با همراهان ایشان با اسم ناشناس به این سفر رفتم. مادرم گفتند خطر ندارد این سفر؟ ابوی من گفتند چرا، خطر هست اما اگر قرار است اتفاقی برای آقای هاشمی بیافتد مهم نیست که برای حسن هم بیافتد.

وی ادامه داد: من در چندین نوبت بی‌تابی ایشان را هم دیده بودم. اینکه ایشان خوب لمس می‌کرد که بدون سختی به جایی نمی‌رسیم مهم است. آقای هاشمی می‌دانست دنیا کتک، زندان و لطمه دارد. اشتباه می‌کنند کسانی که فکر می‌کنند راه سعادت از خوشی می‌گذرد.

سیدحسن خمینی گفت: آقای هاشمی بر ارادتش بر امام خمینی(ره) ایستاد. ایشان انقلاب را همچون فرزندش می‌دانست و  برای انقلاب ایستادگی کرد. بسیاری از آنچه که ایشان می‌گفت و می‌دانست چه هزینه‌ای بر او بار می‌شود به این علت بود که می‌دانست نسبت به جمهوری اسلامی وظیفه دارد. ایشان احساس دین به مردم و معیشت‌شان می‌کرد.
ادامه دارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *