سیر تا پیاز روانشناسی زنان + چگونه‌ حافظه‌ برتر داشته‌ باشیم‌؟

به گزارش خبرآنلاین، «چگونه‌ حافظه‌ برتر داشته‌ باشیم‌» نوشته روبرت‌ توکه‌ ترجمه ساعد زمان‌ در شاخه روانشناسی انتشارات ققنوس با قیمت ۵۴۰۰تومان منتشر شده که راهنمایی‌ عملی‌ است‌ که‌ به‌ شما امکان‌ می‌دهد حافظه‌ای‌ قوی‌، سریع‌ و مطمئن‌ را در خود به‌وجود آورید و آن‌ را حفظ‌ کنید. جنبه‌ فیزیولوژیکی‌ عملکرد و تربیت‌ حافظه‌ در این‌ کتاب‌ به‌ شکل‌ گسترده‌ای‌ مورد بررسی‌ قرار گرفته‌ و نویسنده‌ تأثیر برخی‌ مواد معدنی‌ و ویتامین‌ها را بر عملکرد حافظه‌ مطرح‌ ساخته‌ است‌.
 

بنابراین گزارش، این ناشر همچنین کتاب پرفروش «روان‌شناسی‌ زنان» نوشته کارن‌ هورنای‌ ترجمه سهیل‌ سمّی‌ با قیمت ۵۸۰۰ تومان منتشر کرده است.

کارن‌ هورنای‌ در «روان‌شناسی‌ زنان‌» به‌ عنوان‌ یکی‌ از پیشگامان‌ پسیکانالیز برخی‌ از تعاریف‌ فروید را در باره‌ رشد روانی‌ ـ جنسی‌ زیر سوال‌ می‌برد. هورنای‌ در باره‌ مسئله‌ زنانگی‌ با تکیه‌ بر مشاهدات‌ بالینی‌، فرضیه‌های‌ خود و تعاریف‌ فروید را به‌ دقت‌ محک‌ می‌زند و به‌ سردمزاجی‌، آرمان‌ تک‌همسری‌، تضادهای‌ مادری‌، بی‌اعتمادی‌ میان‌ دو جنس‌، آزارخواهی‌ زنان‌ و نیاز رنجورانه‌ به‌ عشق‌ می‌پردازد.

این کتاب یکی از آثار عمیق علمی کارن هورنای، پزشک و روانکاو است و نتیجه بررسی روحیات و رفتار صدها زنی است که برای دریافت مشاوره و مداوا به نویسنده مراجعه کرده‌اند. هورنای به مددد مطالعه و تحلیل اسطوره‌ها، ادبیات و آداب و رسوم اقوام، یافته‌های مردم شناسی، به این پرسش که تفاوت رفتار زن و مرد و نگرش جامعه بشری نسبت به زن از کجا ناشی می‌شود، پاسخ می‌گوید. زن هراسی مردان، سردمزاجی، وسواس، احساس حقارت زن نسبت به مرد، اختلاف زناشویی، مناسبات جنسی، آزارپذیری و عشق ورزیدن، مباحثی است که در این کتاب به شیوه‌ای عالمانه و منصفانه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

در این اثر، نویسنده نه اسیر امواج زن سالاری مد روز است و نه یکسره از تفاوت‌های سرشتی زن و مرد غفلت می‌ورزد. هم عوامل اجتماعی و فرهنگی را در خلق و خوی زنان و در نگرش، نسبت به آنها موثر می‌داند و هم از تاثیر ساختاری و فیزیوژیک سخن می‌گوید. شاید بتوان گفت که مطالعه این کتاب موجب توسعه خودشناسی و در نتیجه بهبود روابط زن و مرد و گرمابخش زندگی زناشویی است.
 

کارن‌ هورنای‌ (۱۸۸۵-۱۹۵۲)، از بنیان‌گذاران‌ مجمع‌ پیشرفت‌ پسیکانالیز و انستیتوی‌ آمریکایی‌ پسیکانالیز، از دانشگاه‌ برلین‌ در رشته‌ پزشکی‌ و روانپزشکی‌ فارغ‌التحصیل‌ شد. هورنای‌ سخنران‌ کنگره‌های‌ بین‌المللی‌ بسیاری‌ از جمله‌ کنگره‌ تحلیل‌ غیرتخصصی‌ به‌ ریاست‌ زیگموند فروید بود.

ساکنان تهران برای تهیه این دو کتاب کافی است با شماره ۲۰- ۸۸۵۵۷۰۱۶ سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب را تلفنی سفارش بدهند.

۶۰۶۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *