سینماهای ایران تا دو هفته دیگر تعطیل می‌شود؟

۰۶م آذر ،

سخنگوی شورای صنفی نمایش از عدم صدور حواله نمایش تازه تا روشن شدن وضعیت سالن‌های سینما خبر داد و گفت: خطر تعطیلی، تمام سالن‌های سینما را تهدید می‌کند.

حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت و گو با خبرنگار هنر آنلاین دربارهٔ جلسه امروز این شورا و وضعیت اکران در سینماهای کشور گفت: حواله تازهی برای سینماها صادر نمی‌شود تا فکری به حال وضعیت بد سینما شود.

او با اشاره به نامه‌ی انجمن سینماداران دربارهٔ عدم انعقاد قرارداد اکران تازهی با دفاتر پخش گفت: در این نامه که به وزارت ارشاد و شورای صنفی نمایش ارسال شده مشکلات آنها در خصوص عدم تامین هزینه‌های جاریشان آمده است و اعلام کرده‌اند امکان نمایش فیلم‌ها را ندارند.

وی افزود: شورای صنفی نمایش با دادن حق به آنها تصمیم گرفت بعد از پایان اکران فیلم‌های تازهی که نمایششان از چهارشنبه آغاز می‌شود، حواله اکران فیلم تازهی را صادر نکنند تا کمیسیون فرهنگی مجلس و یا دولت فکری به حال مشکلات مزمن سینماها بکند.در غیر این صورت از دو هفته دیگر سینماها کلا تعطیل می گردد و این شامل جشنواره فیلم فجر هم خواهد شد.

کاوش تصریح کرد: ‌متاسفانه به سبب اتفاقاتی که از ابتدای امسال افتاده است تماشاگر رغبتی برای رفتن به سینما ندارد و سینما دچار آشفتگی شده است که باید سریعا فکری به حال آن شود.

به گزارش هنر آنلاین،در نامه‌ی انجمن سینماداران ایران آمده است: «در مورخه ۲۳ آبان ماه با حضور در محل انجمن سینماداران ایران همگی ما سینماداران تهران و شهرستان اعلام می‌داریم.

با توجه به کاهش و بحران شدید ریزش مخاطب و عدم اکران فیلم‌های مناسب و هزینه‌های جاری سرسام آور، نگهداری سالن‌های سینما و اکران فیلم‌ها از اوایل سال جاری با وضعیت بحرانی و شرایط بد اقتصادی مواجه شده‌ایم که متعاقب آن دیگر توان ادامه این شرایط را نداریم و از این تاریخ به بعد از انعقاد قرار داد با کلیه دفاتر پخش از اکران فیلم و پرداخت عوارض و مالیات‌های غیر منصفانه که تحمیل شده به سینماها معذوریم و چنانچه تا مدت ۱۵ روز تدابیر و تصمیماتی جهت رفع مشکلات عدیده که گریبانگیر سینماداران شده اتخاذ نگردد ناچارا کل سینماهای کشور به خصوص سینماهای بخش خصوصی یکجا تعطیل خواهند شد.»
 

پایان پیام/
 


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *